Nejvýše položený pivovar v Evropě bude vařit Paroháče

Trutnov – Turisté, kteří letos na svatého Vavřince zamíří na tradiční pouť na Sněžku, by už mohli ochutnat nové pivo Paroháč. To se bude vařit na Luční boudě a podle majitelů půjde o nejvýše položený pivovar v Evropě. V nabídce bude jedenáctka, kterou by mohli ocenit třeba cyklisté po náročném výšlapu, polotmavá dvanáctka a pak také tmavá třináctka.

Pivo bude na Luční boudě vařit sládek z Plzně, spoléhat bude hlavně na kvalitní vodu z vrcholků Krkonoš: „Máme vlastní studnu – prameniště je tady ze Studniční hory, ze Sněžky a také z polské strany,“ vysvětluje provozní Luční boudy Václav Blažek.   

Podle plánů by se ročně mělo ve výšce 1 400 metrů nad mořem uvařit 40 tisíc litrů zlatavého moku. Pivo se bude prodávat jen na Luční boudě, pokud si ho ale turisté oblíbí, tak chtějí majitelé pivo stáčet i do lahví jako suvenýr z nejvyššího českých hor. A proč se pivo jmenuje Paroháč? Majitelka Luční boudy Klára Sovová vysvětluje, že jelen je krásné zvíře, navíc v okolí boudy žije obrovské stádo čítající zhruba 150 kusů.

Reportáž Václava Svobody (zdroj: ČT24)