Na Prašném mostě končí výluka, dvě další v okolí ještě pokračují

Praha – Křižovatka Prašný most na pražských Hradčanech je po půl roce opět v plném provozu. Změna je to především pro cestující v tramvajích, ty se totiž vracejí nejenom na samotnou křižovatku, ale také na terminál Hradčanská, zastávka Prašný most je obnovená. Obnoven je také provoz tramvají na Dejvickou a do Podbaby, naopak výluka v Evropské ulici pokračuje, skončí až ve druhé polovině října. Současně začala také tramvajová výluka v Badeniho ulici.

Přes Prašný most nejezdily tramvaje od Velikonoc, od začátku letních prázdnin se navíc nejezdilo ani na žádné trati z Dejvické. I když výluka na nejdelší trati v oblasti pokračuje, znamená otevření křižovatky významné zlepšení. „Zprovoznění dvou důležitých tramvajových tratí tuto sobotu díky dodržení plánovaných termínů je určitě dobrou zprávou především pro občany Prahy 6, kterým v této oblasti komplikovalo dopravu hned několik na sobě nezávislých staveb během celého léta,“ uvedl bývalý ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek.

Do obvyklé trasy se s koncem výluky vracejí linky 1 a 56, v oblasti Hradčanské také linka 25, které se však stále týká výluka v Libni. Ostatní linky, které přes Hradčanskou jezdí, jsou však zasaženy další výlukou, která naopak v oblasti začíná. Mimo provozu zůstane až do 24. října Badeniho ulice mezi Hradčanskou a Chotkovými sady, rovněž do 24. října zůstane rozkopána také trať z Dejvické do Divoké Šárky. Odkloněny jsou kvůli těmto výlukám tramvaje číslo 5, 12, 18, 20, 26, 51 a 57.

Linky 5 a 20 jsou propojeny, na Malostranské si prohazují čísla, tramvaje 5 tak jezdí po trase Ústřední dílny DP – Malostranská, spoje číslo 20 po trase Malostranská – Sídliště Barrandov.

Linka 12 objíždí uzavřenou Badeniho ulici po své staré trase po nábřeží Kapitána Jaroše, linky 18 a 57 přes Královský letohrádek.

Linka 26 se vrací na Hradčanskou a Dejvickou, odkud pokračuje na Podbabu. Stejně je odkloněna noční linka 51.

Kvůli výluce v Evropské ulici zastavují na tramvajových zastávkách pravidelné autobusové linky, jako náhhradní autobusová doprava jsou také zavedeny linky X-26 (Dejvická – Bořislavka – Nádraží Veleslavín – Divoká Šárka), X-20 (Vítězné náměstí – Dejvická – Bořislavka – Nádraží Veleslavín) a noční X-51 (Vítězné náměstí – Dejvická – Bořislavka – Nádraží Veleslavín – Divoká Šárka).

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Majálesy, průvody i politické akce. Lidé v Česku slaví První máj

Lidé v Česku v pátek slaví Svátek práce. Prvomájovou oslavu tradičně využili k setkání s občany zástupci politických stran. V Praze se uskutečnil také anarchistický piknik a městem prošla protifašistická demonstrace. V ulicích metropole byli přítomni i její odpůrci. Na mnoha místech v zemi se konají také majálesy, jízdy historických vlaků nebo bicyklů a slavnosti s filmovými či divadelními představeními a aktivitami pro děti.
včeraAktualizovánopřed 6 hhodinami

VideoDůvod zpoždění vlaků se už lidé z hlášení na nádražích nedozvědí

Cestující ve čtvrtek naposledy slyšeli na nádražích důvody zpoždění vlaků. Správa železnic se tyto informace rozhodla z běžného hlášení vypustit. Nově se lidé z drážních amplionů dozvědí pouze dobu, o kterou se vlaky opozdí. Cílem prý je, aby zpráva byla stručná a krátká a pro cestující nevznikala zbytečná akustická zátěž. Správa se na tom dohodla s dopravci. Zájemci si důvody zpoždění – je jich celkem čtrnáct – mohou dál najít například v aplikaci Datel Správy železnic nebo na portálu Můj vlak národního dopravce.
před 17 hhodinami

„Duch z Maginotovy linie.“ Občan na jihu Čech odevzdal policii pevnostní minomet

Při zbraňové amnestii odevzdal ve čtvrtek občan v Českých Budějovicích pevnostní minomet M 32 ráže 81 milimetrů. Jde o typ zbraně využívaný při obraně Francie ve druhé světové válce v Maginotově linii. Policie o odevzdání kuriózní zbraně informovala na síti X.
30. 4. 2026

Ministryně Mrázová odmítla výzvy k rezignaci, předpisy prý neporušila

Ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová (ANO) odmítla opoziční výzvy k rezignaci. Tvrdí, že nikdy nepřekročila zákonné hranice a nezneužila politickou funkci ve svůj vlastní prospěch. Informace serveru Seznam Zprávy o obecním bytě či stavbách na pozemku v rozporu s územním plánem města pokládá za „vytržené z kontextu“. Její rezignaci požadují opoziční Piráti, STAN a TOP 09. Vytýkají jí i manažerská pochybení u přípravy stavebního zákona.
30. 4. 2026Aktualizováno30. 4. 2026

Při čarodějnicích nabádají hasiči k opatrnosti. Sucho zvýšilo riziko šíření požárů

Na mnoha místech Česka se během posledního dubnového večera rozhoří ohně při tradičním pálení čarodějnic. Velmi suché počasí ale zvyšuje riziko šíření požárů prakticky na celém území republiky. Meteorologové sice na čtvrtek výstrahu nevyhlásili, podle mapy požárního rizika však panují rizikové podmínky na většině území Česka s výjimkou části pohraničních hor. Hasiči proto nabádají při pálení ohňů k velké opatrnosti.
30. 4. 2026

Po zásahu v příbramské nemocnici policie stíhá šest lidí a tři firmy

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhá po úterním zásahu v příbramské nemocnici šest lidí a tři právnické osoby, informoval mluvčí policejní centrály Jaroslav Ibehej. Stíháni jsou pro trestné činy dotační podvod a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Všechny osoby jsou stíhané na svobodě. Úřad veřejného evropského žalobce (EPPO) vyčíslil hodnotu ovlivněných zakázek na 280 milionů korun.
30. 4. 2026Aktualizováno30. 4. 2026

Po vyúčtování někteří reklamují desetitisícové nedoplatky za teplo a vodu

Největší pronajímatel bytů v Moravskoslezském kraji, firma Heimstaden, řeší reklamace nájemníků ohledně vyúčtování. Ti si stěžují na vysoké nedoplatky za teplo a vodu, které se pohybují v desítkách tisíc korun. Podle energetiků i pronajímatele je na vině především delší a tuhá zima. Nedoplatky mohou překvapit uživatele ústředního topení i v dalších městech. Vyúčtování by si proto měli pečlivě zkontrolovat, porovnat s loňským rokem a v případě nesouhlasu jej reklamovat u distributora.
30. 4. 2026Aktualizováno30. 4. 2026

Čtyři obvinění z útoku na pardubickou zbrojovku zůstávají ve vazbě, soud zamítl jejich stížnosti

Krajský soud v Hradci Králové zamítl všechny čtyři stížnosti na vazbu ve věci útoku na pardubickou zbrojovku. Česká televize to zjistila ze soudní databáze InfoSoud. Soud poslal do vazby celkem sedm lidí obviněných z teroristického útoku a účasti na teroristické skupině, všichni si podali stížnost. O zbylých třech stížnostech zatím soud jednání nenařídil.
30. 4. 2026Aktualizováno30. 4. 2026
Načítání...