Herci zpět na jeviště a diváci do hlediště. Končí opravy Slováckého divadla

Po obložení stěn, položení nehořlavých koberců a dokončení elektroinstalace končí řemeslníci s rekonstrukcí interiéru Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Kvůli opravám jeho návštěvníci musí počkat na pozdější start sezony. Na druhou stranu díky nim vznikla v přebudovaném velkém sále nová místa a představení tak může zhlédnout více diváků.

Pobíhající řemeslníky dokončující poslední úpravy nahradí brzy v sále Slováckého divadla uklízečky. Pak už budou jeviště i hlediště připravená pro první návštěvníky. „Naše opona už je hotová. Zatím je ještě zabalená, protože opona je u divadla to nejdůležitější,“ okomentoval současný stav herec a současně mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

S proměnou prostoru se mohla proměnit i akustika sálu. Tu prověřoval akustik Miroslav Hrabal, který dostal za úkol přesně změřit, zda budou diváci hercům rozumět stejně dobře jako dříve. „Z prvních dat to vypadá, že je to přesně tak, jak jsme spočítali,“ uvedl Hrabal.

Kvůli akustice, ale také současným protipožárním předpisům jsou v sálu také nové koberce a obložení stěn. Změnila se také 16. řada. „Aby měli naši zvukaři lepší přístup na své pracoviště, tak jsme vyndali polovinu 16. řady. Ale diváci o ni nepřijdou, protože jsme ji posunuli nahoru a přidali jsme čtyři sedadla,“ dodal Kubáník.

Během dokončování rekonstrukce herci zkouší americký muzikál Hra o pyžama. Prozatím ale provizorně ve stísněném prostoru Malé scény. V hlavní budově zahájí sezonu 21. září.