Hasiči zlikvidovali požár v asijské tržnici v Praze-Libuši

Praha - Večer se hasičům podařilo zlikvidovat velký požár, který odpoledne vypukl v rozsáhlém areálu s asijským zbožím v Praze - Libuši. Příčina není zatím známá, škoda se předběžně odhaduje na pět milionů korun. Na vyšetřování se podílí také policie. Při požáru byl lehce zraněn jeden hasič, lékaři ho ambulantně ošetřili.

Požár byl nahlášen po 13:00, rozšířil se na ploše 60 krát 20 metrů. Na místě zasahovalo osm jednotek pražských hasičů a čtyři jednotky dobrovolných hasičů. Během odpoledne se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření. Ohnisko požáru hledali mimo jiné podle plánů, protože místo bylo poměrně nepřehledné.

V Praze hořelo na konci srpna v areálu hlavního nádraží. Plameny zničily budovu bývalého skladu a jeden automobil, další dvě vozidla a střechu vedlejší budovy oheň poškodil. Pravděpodobnou příčinou vzniku ohně bylo prý úmyslné zapálení. Při požáru se nikdo nezranil, škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. Provoz na nádraží nebyl nijak omezen.