Antonín Klimša skončí ve funkci výkonného ředitele OKD. Nového šéfa může mít firma v březnu

2 minuty
Odchod člena vedení OKD
Zdroj: ČT24

Antonín Klimša skončí ve funkci výkonného ředitele těžební společnosti OKD, která je v úpadku. Od 1. dubna bude ředitelem zdravotní pojišťovny Revírní bratrská pokladna (RBP). Informaci potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Kdo Klimšu ve funkci nahradí, rozhodne podle Čelechovského představenstvo OKD pravděpodobně v březnu. Výkonným ředitelem OKD je Klimša od února 2016.

Antonín Klimša
Zdroj: Petr Sznapka/ČTK
Správní rada zdravotní pojišťovny RBP mě v návaznosti na končící mandát stávajícího ředitele před koncem roku 2017 zvolila novým ředitelem, takže od 1. dubna stanu v čele této zdravotní pojišťovny.
Antonín Klimša
výkonný ředitel OKD

„Společnost OKD, které si velmi vážím, opouštím s pocitem, že se mi a mým kolegům za dva roky podařilo se ctí zvládnout náročné krizové období uhelné recese a úpadku společnosti a zodpovědně připravit její reorganizaci,“dodal Klimša.

Firma je podle něj nepochybně v daleko lepší kondici, než když ji jako výkonný ředitel před dvěma roky převzal. „OKD opouštím v době, kdy již na odvolací proces schválené reorganizace nemáme jako management vliv a kdy je finančně a hospodářsky stabilizovaná,“ uvedl Klimša.

Předseda představenstva OKD Jan Solich uvedl, že o odchodu Klimši z OKD se pečlivě diskutovalo, a že věří, tato personální změna neovlivní reorganizaci OKD. „. Práce Antonína Klimša v OKD si velmi vážíme. Současně jsme přesvědčeni, že se představenstvu firmy podaří najít nového manažera, který Antonína Klimšu v dalším řízení firmy nahradí,“ uvedl Solich. Dodal, že rozhodnutí o novém řediteli by mělo padnout pravděpodobně v březnu.

Firma bojuje o záchranu

OKD je v úpadku od předloňského května. Do potíží se dostalo kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Věřitelé přihlásili u soudu pohledávky za více než 20 miliard korun, pohledávky za většinu této částky ale insolvenční správce popřel.

Věřitelé a soud už firmě schválili reorganizační plán, odvolali se proti němu ale největší neuznaný věřitel Citibank a mateřská společnost NWR Holdings B. V. Vrchní soud v Olomouci o odvolání ještě nerozhodl. V OKD se dál těží černé uhlí. I se zaměstnanci z dodavatelských firem tam nyní pracuje okolo 9500 lidí.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Regiony

Dvě dívky se topily v Českých Budějovicích

Dvě dívky se v sobotu topily ve Vltavě v Českých Budějovicích. Zachraňovali je kolemjdoucí a policisté. Jedna z dívek je ve velmi vážném stavu. Novináře o tom informoval mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík.
včeraAktualizovánopřed 9 hhodinami

Hudba byla stoleté Miladě Tomkové vždy útěchou

Snacha sokolského odbojáře Norberta Tomka, stoletá Milada Tomková, vzpomíná na druhou světovou válku, bombardování Brna a popisuje i tragické rodinné osudy. Přibližuje také, jak jí v těžkých časech pomáhala hudba. Hrála na klavír a zpívala ve sboru moravských učitelek, který vedl skladatel Břetislav Bakala. Po roce 1989, kdy se jí otevřel svět, mohla navštívit v Paříži bratrance, malíře Frantu.
před 15 hhodinami

Na Vysočině a severu Čech se čeká od neděle silný vítr

Vysočinu, část Pardubického kraje a sever Čech zasáhne od nedělního poledne silný jihovýchodní vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až osmdesát kilometrů za hodinu, uvedl ve výstraze Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj vítr zeslábne až v noci na úterý.
včeraAktualizovánopřed 18 hhodinami

Případů pití alkoholu na veřejnosti v Praze ubylo

Pražští strážníci minulý rok evidovali přes 18,5 tisíce přestupků v souvislosti s pitím alkoholu na veřejnosti. Meziročně jich řešili o čtyři tisíce méně. Udělili i méně pokut, za které vybrali meziročně o 400 tisíc korun méně. České televizi informace poskytla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Vyhláška zakazující konzumaci alkoholu na veřejnosti platí v hlavním městě od července 2022, nejvíce se porušuje v Praze 1.
včera v 08:00

Pěstounů přibývá, pomohly náborové kampaně

Kampaně na podporu pěstounství přinášejí výsledky. Za poslední rok přibylo podle statistik ministerstva práce a sociálních věcí zhruba sto přechodných pěstounských rodin. Například v Plzeňském kraji jich bylo loni třikrát víc než v předchozích letech. Krajská kampaň Pěstuj budoucnost ale necílí jen na zvýšení počtu pěstounů. Chce vyvracet některé ve společnosti zažité mýty a upozornit na to, že pěstounem může být každý.
včera v 07:00

Slibované čínské lázně u Pasohlávek stojí stále jen na papíře

Zatímco budova krajského Sanatoria Pálava v Pasohlávkách na Brněnsku je po zhruba dvou letech prací téměř hotová, na blízkém pozemku určeném pro stavbu lázeňského komplexu se nic neděje. Česko-čínskou firmu RiseSun, která tam má lázně vybudovat, nejspíš čeká pokuta. V roce 2019, kdy od kraje pozemky kupovala, se totiž zavázala dokončit lázeňský areál do sedmi let.
16. 1. 2026

ŘSD na jihu Čech odstraňuje nelegální billboardy, hotovo chce mít do konce roku

Na jihu Čech probíhá likvidace nelegálních billboardů. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se pustilo do odstraňování ploch, které vlastní firma spojená s kontroverzním podnikatelem Antonem Fischerem. „Jeho“ i dalších nepovolených poutačů u tamních silnic zůstávají skoro dvě stovky. Zmizet mají do konce roku. Už teď ale dělníci počítají s tím, že na některá místa se budou muset opakovaně vracet.
16. 1. 2026

Z ulic Bohumína zmizeli asistenti prevence kriminality. Vrátit je může dotace ministerstva

Bohumínu na Karvinsku od ledna chybějí asistenti prevence kriminality. Loni totiž vypršela evropská dotace, z níž město jejich činnost financovalo. Aktuálně proto hledá jiný způsob, jak ji zaplatit. Část nákladů na asistenty by mohl pokrýt nový dotační titul, který vypsalo ministerstvo vnitra. Pokud by město dotaci získalo, mohli by se alespoň čtyři asistenti do ulic vrátit na jaře. Podobné problémy řeší i další města.
16. 1. 2026
Načítání...