Koncern Volkswagen spojí výrobu autodílů do samostatné divize

Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá spojit své aktivity ve výrobě autodílů do samostatné divize, aby zvýšil jejich efektivitu. Informovala o tom dnes firma, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto. Podle zdroje agentury Reuters by tento krok neměl vést kžádnému snižování výrobních kapacit.

Nová divize by měla zahrnovat 56 továren na výrobu motorů, převodovek a dalších autodílů. Tyto provozy v celém světě zaměstnávají kolem 80 tisíc lidí. Koncernové značky Audi, Porsche a Škoda nyní vyrábějí motory a části podvozků ve vlastních závodech, upozorňuje Reuters. 

Nová divize podle automobilky zajistí větší efektivitu aktivit a pomůže celému koncernu při plánovaném přesunu pozornosti k automobilům na elektrický pohon. 

„Tato reorganizace ukazuje, že konečně nastávají strukturální změny,“ uvedl šéf centra pro automobilový výzkum při univerzitě v Duisburgu Ferdinand Dudenhöffer. „Mohlo by to podpořit ziskovost Volkswagenu, je ale zapotřebí počkat na podrobnosti,“ dodal. 

Nedávno vyvolaly v Česku obavy zprávy o tom, že by koncern Volkswagen mohl přesunout část produkce Škody do Německa. České odbory dokonce pohrozily omezením přesčasů a směn navíc. Podle vyjádření Volkswagenu ale koncern v tuto chvíli žádné změny u své české značky Škoda Auto nechystá.