Developer ECM loni zmírnil ztrátu o 30 procent

Praha - Developerská společnost ECM Real Estate Investments (ECM) v roce 2011 zmírnila ztrátu o 30 procent na 66,3 milionu eur, tedy asi na 1,7 miliardy korun. ECM, známá projekty výškových budov v Praze na Pankráci, je od loňského roku kvůli dluhům v insolvenčním řízení.

ECM se nachází v úpadku od loňského roku. Soud dal nedávno firmě šanci na reorganizaci. Věřitelé přihlásili v insolvenčním řízení s ECM pohledávky za 9,5 miliardy korun. Insolvenční správce Ivo Hala z toho ale uznal jen pohledávky za 2,2 miliardy korun. Hlavním akcionářem firmy je podle posledních dostupných údajů zakladatel společnosti Milan Janků.

Celková hodnota aktiv ECM se loni snížila o 32 procent na 106 milionů eur (zhruba 2,6 miliardy korun). Celkový kapitál firmy měl zápornou hodnotu už předloni, v roce 2011 se však tato hodnota propadla ještě hlouběji na 133,9 milionu eur (přibližně 3,3 miliardy korun).

Za prodej domů v Unhošti nedaleko Prahy ECM loni utržila 4,5 milionu eur, což je asi 112 milionů korun. Za prodej projektu Parkview II na Pankráci developer získal dalších 5,9 milionu eur (kolem 147 milionů korun).