UčíTelka se vrací na obrazovky, pomůže s výukou nejmladších žáků

2 minuty
UDÁLOSTI: Od středy se bude opět vysílat UčíTelka
Zdroj: ČT24

Na obrazovky České televize se vrací pořad UčíTelka určený pro žáky, kteří museli z vůle vlády zůstat doma. Od pondělí ke všem starším dětem přibyli prvňáci a druháci a právě jim bude určen sestřih předchozích epizod pro nejmladší školáky. Poprvé se budou moci učit s UčíTelkou ve středu od 10 hodin na ČT :D.

Když vláda loni v březnu rozhodla o uzavření škol kvůli nastupující pandemii covidu-19, uvrhla školy i jejich žáky do zcela neznámé situace. Jak učit na dálku, teprve začali všichni zjišťovat, a tehdy pomohl pořad UčíTelka vysílaný již od 16. března. Nyní, když vláda znovu zavřela i první a druhé třídy základních škol, se UčíTelka vrací. Tentokrát však v poněkud jiné podobě.

„Bude to střihový pořad, řekněme z archivu. Ale tentokrát bude hodně upravený pro prvňáčky, pro druháky,“ přiblížil vedoucí projektu Luboš Rosí. Každý všední den dopoledne se bude 40 minut vyučovat jeden předmět pro obě třídy. Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka se bude soustředit na tři předměty – matematiku, český jazyk a vzdělávací oblasti člověk a jeho svět. UčíTelka zůstane  v programu nejméně do velikonočních prázdnin.

Oproti minulému roku přijde UčíTelka do jiného prostředí. Dnes již není distanční výuka žádnou novinkou, přesto i rodiče školáků věří, že svoji roli pořad splní. „Může být i zajímavou inspirací, jak dětem vysvětlit látku, která pro ně bude obtížně pochopitelná,“ očekává matka dvou školaček Kateřina Horálková.

UčíTelku loni na jaře v době nouzového stavu sledovala třetina všech dětí, které se v době jejího vysílání dívaly na televizi. Jako tříhodinový pořad se vysílala na ČT2 do června, po prázdninách ještě pokračovala zhruba měsíc ve zkrácené stopáži na ČT :D.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

„Sonda do duše“ profesionálů přinesla cenu reportáži o střelbě na fakultě

Nadace OSF v Praze ocenila novinářky a novináře, kteří citlivě, precizně a inovativně zpracovali klíčová témata v uplynulém roce. Cenu za audiovizuální reportáž získaly Zuzana Černá a Barbora Loudová za reportáž Temnota našich dní, která „přinesla sondu do duší“ těch, kteří byli na místě tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. „Z našeho pohledu to byli především trénovaní profesionálové, policisté, záchranáři a psychologové,“ uvedla Černá s tím, že jako autorky chtěly nabídnout společnosti terapii a ukázat, že „pokud tito lidé prožívají emoce a jsou zasaženi, tak na to má právo každý z nás“.
před 2 mminutami

Černá Hora zablokovala majetek motolského exnáměstka Budinského

Černá Hora na žádost Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO) zablokovala majetek bývalého náměstka motolské nemocnice Pavla Budinského. Jde o vilu poblíž přímořského letoviska Tivat a akcie v Černé Hoře registrované firmy. Informovala o tom stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL).
před 1 hhodinou

Na den reaktorovým fyzikem. Vysoké školy se v dětech snaží vzbudit zájem o jádro

Zejména kvůli plánované výstavbě jaderných bloků v Dukovanech a vývoji malých modulárních reaktorů bude Česko potřebovat další odborníky v jaderné energetice, kterých je už nyní nedostatek. Na situaci se snaží reagovat vysoké technické školy a nabízejí například nové studijní obory. Umožňují také středoškolákům vyzkoušet si v předstihu, zda by je práce v tomto sektoru zajímala.
před 6 hhodinami

Turek připustil, že nepovolenou rychlostí jel v Česku po D5

Europoslanec a čestný prezident politického uskupení Motoristé sobě Filip Turek připustil, že rychlostí přesahující dvě stě kilometrů za hodinu jel v tuzemsku po dálnici D5. Vyplývá to z textové zprávy, kterou v úterý poslal portálu Novinky.cz. Dosud europoslanec fotografii, kterou sám zveřejnil na sociálních sítích a na níž tachometr jeho vozu ukazuje tuto v Česku nepovolenou rychlost, spojoval s dálnicí v Německu. Věcí se zabývá policie z Plzeňského kraje.
před 15 hhodinami

Začal festival Open House. Lidem otvírá jindy nepřístupná místa

V úterý začal festival Open House. Jeho jedenáctý ročník nabídne prohlídky zhruba 120 běžně nepřístupných budov, například opuštěného depa lokomotiv u Masarykova nádraží v Praze, kde je připravená i prezentace budoucího Muzea železnice a elektrotechniky. K vidění zde budou historické drezíny, motorové lokomotivy nebo salónní vozy. Vedle tohoto depa se díky festivalu o víkendu v metropoli zdarma budou moci lidé podívat třeba do barokního Faustova domu nebo funkcionalistického Paláce Atlas na Florenci.
před 15 hhodinami

Gang měl přes podvodné investice připravit o peníze desítky Čechů

Ukrajinští a čeští policisté po půlroční spolupráci zadrželi sedmdesát lidí, kteří podle nich ve zločineckém uskupení vytvářeli a provozovali podvodné investiční platformy. Skupina si vybírala oběti i z tuzemska. Podle šéfa Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě (NCTEKK) Břetislava Brejchy tu obelhala nejméně 37 lidí, které dle vyšetřovatelů gang připravil o celkem devět milionů korun. V celé EU pak skupina dokázala získat miliony eur.
před 16 hhodinami

Prezident vyhlásil termín sněmovních voleb

Volby do Poslanecké sněmovny se letos uskuteční 3. a 4. října, tedy v nejzazším možném termínu. Rozhodl o tom prezident Petr Pavel, uvedl odbor komunikace prezidentské kanceláře. Premiér Petr Fiala (ODS) rozhodnutí následně spolupodepsal.
včeraAktualizovánopřed 17 hhodinami

Máme silnou společnost, ale ne silný stranický systém, míní filozof Kroupa

Od revoluce se podařilo v Česku vytvořit silnou občanskou společnost, silnou ústavu, nepodařilo se ale vytvořit silný stranický systém, řekl v pondělí v knihovně Václava Havla politolog, filozof, signatář Charty 77 Daniel Kroupa při příležitosti uvedení knihy esejů a rozhovorů Disidenti u moci: Česká cesta ke svobodě a demokracii, kterou připravil historik Petr Hlaváček. Nad publikací debatovali také další disidenti – Jan Dobrovský, Jan Urban, Kamila Bendová a Eda Kriseová.
před 19 hhodinami
Načítání...