TÉMA

Úsilné

Po téměř dvou letech skončila uzavírka mezi Dobrou Vodou a Českými Budějovicemi

Skončila uzavírka mezi Dobrou Vodou a Českými Budějovicemi, která komplikovala dopravní situaci při příjezdu do města. Trasa byla uzavřena kvůli stavbě dálnice D3. Obyvatelé Dobré Vody museli z Českých Budějovic jezdit po objížďce ve směru na Srubec, kde se často tvořily kolony.
26. 6. 2023|

Dálniční obchvat Českých Budějovic bude mít rok zpoždění, alespoň část by se však mohla otevřít dříve

Dokončení dálnice D3 u Českých Budějovic se o rok zdrží. Oznámil to ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), podle kterého jde kvůli spodní vodě pomalu stavba kilometrového tunelu. Části dálnice, která poslouží jako obchvat dopravou přetíženého města, by ale mohli začít motoristé využívat již před zprovozněním tunelu. Ministerstvo však zatím jedná o tom, jak by nedokončená dálnice mohla fungovat.
5. 2. 2021Aktualizováno5. 2. 2021, 18:06|

Poslední Ťokovo zahájení. Začíná stavba dálničního obchvatu Českých Budějovic

Začíná stavba dálnice D3 mezi Úsilným a Hodějovicemi. Radost udělá hlavně obyvatelům Českých Budějovic. Jde o nejdůležitější ze tří částí dálničního obchvatu města – odvede tranzitní dopravu z centra a spolu s již rozestavěným úsekem do Třebonína i z jižní části Budějovic. V provozu má být za tři roky.
17. 4. 2019Aktualizováno17. 4. 2019, 17:08|

V polovině dubna začne stavba dalšího úseku dálnice D3 u Budějovic

Další část obchvatu Českých Budějovic, který bude součástí dálnice D3, se začne podle informací České televize stavět 17. dubna. Víc než sedm kilometrů dlouhý úsek mezi Úsilným a Hodějovicemi postaví sdružení firem Hochtief, Colas a M-Silnice. Sloužit by měl řidičům od roku 2022.
3. 4. 2019|