TÉMA

Daniel Kůs

V Plzni začalo fungovat sedm chytrých křižovatek. Pomůžou hlavně záchranářům a MHD
Na sedmi křižovatkách v Plzni na Borech začala fungovat nová technologie, která má umožnit rychlejší a bezpečnější průjezd městem. Semafory doplněné kamerami napojenými na centrální servery dokáží efektivně řídit dopravu, reagovat na změnu provozu a upřednostnit průjezd vozů hasičů, záchranky a MHD. Chytré řízení dopravy v úterý představilo vedení města.
15. 8. 2023|
V Plzni post senátora obhájil Lumír Aschenbrenner z ODS. Porazil Kůse z Pirátů
V druhém kole senátních voleb v Plzni obhájil post senátora s 59 procenty Lumír Aschenbrenner (ODS). Kandidát za Piráty Daniel Kůs získal téměř 41 procent. Volební účast letos byla velmi nízká a dosáhla pouhých 14 procent.
10. 10. 2020, Aktualizováno10. 10. 2020 18:52|Sabina Eisenreichová
Senátní duel v Plzni: O křeslo v horní komoře se utkají Lumír Aschenbrenner a Daniel Kůs
ČT24 připravila duely všech kandidátů do Senátu, kteří postoupili do druhého kola a kteří tak mají reálnou šanci stát se zákonodárci v horní komoře parlamentu. V obvodu číslo 9 Plzeň-město se utkají současný senátor Lumír Aschenbrenner (ODS) a podnikatel a kandidát Pirátů Daniel Kůs. Hlas v senátním obvodu Plzeň-město přišlo odevzdat 39,08 procenta voličů. Lumír Aschenbrenner získal 34,93 procenta hlasů, Danielu Kůsovi (Piráti) hlas odevzdalo 21,33 procenta voličů. O tom, kdo z kandidátů nakonec místo v Senátu získá, se rozhodne ve druhém kole voleb, které bude v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.
5. 10. 2020|
O post plzeňského senátora se utká úřadující Aschenbrenner (ODS) s Kůsem (Piráti)
Do druhého kola senátních voleb v obvodu Plzeň-město se probojoval současný senátor Lumír Aschenbrenner (ODS). V duelu o jeho post se proti němu postaví podnikatel a kandidát Pirátů Daniel Kůs. Na třetím místě skončil kandidát za STAN Jindřich Sitta. Hlas v senátním obvodu Plzeň město přišlo odevzdat 39,08 procenta voličů.
3. 10. 2020|Sabina Eisenreichová