Povodně ve Francii a Itálii zabíjely. Desítky lidí se pohřešují

Nejméně sedm obětí si podle aktualizované bilance na jihovýchodě Francie a severozápadě Itálie vyžádaly záplavy, které oblast postihly v pátek a sobotu. Tři mrtvé v pondělí večer nalezli záchranáři v alpských vesnicích nedaleko Nice, píše agentura AFP. Na obou stranách hranice stále pokračuje pátrání po desítkách pohřešovaných.

Následky povodní ve francouzském Breil-sur-Roya
Zdroj: ČTK/AP Autor: Daniel Cole

Řeky ve francouzském departementu Alpes-Maritimes a italských regionech Ligurie a Piemont se koncem minulého týdne rozvodnily po vydatných deštích. Strhávaly domy, silnice i mosty a mnoho horských oblastí se potýkalo se sesuvy půdy.

Tři těla francouzští záchranáři našli u vesnic Lantosque, Colomars a Saint-Martin-Vésubie, kde o jednom zemřelém úřady informovaly už dříve. Po 20 osobách policisté a hasiči pátrají, u osmi z nich panuje podezření, že je strhly rozvodněné řeky. Jsou mezi nimi i dva hasiči. Dalších 13 lidí o sobě od pátku nedalo vědět. 

Italský list Corriere della Sera uvedl, že se v Itálii po záplavách našlo už osm těl. Agentura AFP nicméně napsala, že část z nich byla v pokročilém stadiu rozkladu, a mohlo by se tak jednat o těla vyplavená z některých hřbitovů. Italská pobřežní stráž uvedla, že jejich identifikace bude složitá.

Video Povodně na jihu Francie za sebou zanechávají rozsáhlé škody. Celé vesnice jsou odříznuté od světa
video

Povodně na jihu Francie za sebou zanechávají rozsáhlé škody. Celé vesnice jsou odříznuté od světa

Zdroj: EBU