Stanice metra Jinonice se na sedm měsíců uzavře, kvůli zatékání ji čeká rekonstrukce

Pražský dopravní podnik uzavře v sobotu 7. ledna od zahájení provozu stanici metra B Jinonice. Vlaky jí budou až do srpna jen projíždět. Důvodem je kompletní rekonstrukce stanice, do které dlouhodobě zatéká. Oprava by měla stát 145 milionů korun.

Stanice Jinonice po odstranění obložení stěn
Zdroj: Mirko Kašpar

S opravami se začalo za provozu už koncem loňského roku. Zaměstnanci podniku postupně odstranili obložení stěn ze skleněných tvarovek, většina se jich po rekonstrukci vrátí na své původní místo. Sklo na bocích sloupů nahradí vysokopevnostní keramika, výměnu čeká i osvětlení.

Náhradní dopravu do Jinonic zajistí autobusy. Nově bude zavedena linka 153, která pojede z Knížecí přes Malvazinky, U Waltrovky a Jinonice na Vidouli.

Na lince 137 bude zrušena zastávka Vidoule a mezi zastávkami U Waltrovky a Jinonice budou nově zastávky U Waltrovky a U Trezorky. Přesunuty budou také zastávky autobusů Jinonice a Hutmanka. Pro linku 149 se přemisťují zastávky U Waltrovky a Jinonice.

Dopravní podnik chystá také rekonstrukci stanice Skalka, v ní by ale provoz nebyl zastaven. Další stanice, které potřebují opravu, jsou Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského na lince A a také Opatov na lince C. Problém se zatékáním vody mají delší dobu také stanice Můstek nebo Dejvická.