Požár statku na okraji Hradce Králové se obešel bez zranění

Několik jednotek hasičů ve čtvrtek vyjelo k požáru statku s obytnou částí v Hradci Králové v městské části Kukleny. Oheň zasáhl celou hospodářskou část, v níž byla ustájena hospodářská zvířata, a rozšířil se na střechu nad obytnou částí. Nikdo nebyl zraněn, zvířata se podařilo včas dostat z hořící stodoly. Škoda je předběžně vyčíslena nejméně na dva miliony korun, informovala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Zásah u požáru statku s obytnou částí v Hradci Králové
Zdroj: ČTK Autor: David Taneček

Z místa požáru stoupal z dálky viditelný hustý tmavý kouř. Požár byl nahlášen těsně před desátou dopolední. Hasiči jej dostali pod kontrolu v 11:45, odpoledne dohašovali ohniska.

„Někteří hasiči budou na místě události do ranních hodin, požářiště bude pod dohledem dobrovolných hasičů. Během pátku se na místo vrátí vyšetřovatele hasičů a policistů, aby provedli ohledání požářiště. Příčina požáru se vyšetřuje,“ řekla odpoledne Götzová. 

Hasiči při zásahu použili několik vodních proudů a museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na místo jich bylo postupně vysláno sedm jednotek.

„Požár se ze stodoly rozšířil i na obytnou část, která s ní byla přímo stavebně spojena. Zasáhl prakticky celou střechu nad obytnou částí, stodola byla kompletně zničena. Obytné části nebyly zasaženy. Důležité je, že všichni obyvatelé domu jsou v pořádku. Neevidujeme žádné uhynulé zvíře,“ přiblížila mluvčí Götzová.

Hasiči na místo povolali zástupce veterinární správy a také statika, který posoudí stav nejzasaženější hospodářské části.