U Teplic ráno vykolejil nákladní vlak. Nehoda se obešla bez zranění, škoda je asi 10 milionů

Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny vykolejil nákladní vlak naložený uhlím. Nikomu se nic nestalo. „Předběžně se mluví o škodě kolem deseti milionů korun,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčina vykolejení se vyšetřuje. Zprovoznění tratě je otázkou dnů, řekla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Na místo zamířil vyprošťovací tank drážních hasičů z Prahy.

Fotografie vykolejeného vlaku nedaleko Teplic
Zdroj: ČTK Autor: Twitter Správy železnic

Vlak společnosti SD Kolejová doprava vykolejil na trati mezi Teplicemi a Lovosicemi v 8:36. „Vykolejilo pět vozů, tři vozy na řehlovickém zhlaví lehly na bok,“ uvedla mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Značné škody jsou podle ní na železničním svršku a stržená je trakční brána. „Ve vykolejeném stavu byly vozy tažené přes celou stanici,“ dodala.

Ráno se v Ústeckém kraji stala na železnici ještě jedna nehoda. Na Chomutovsku se střetl osobní vlak s automobilem. Zranění utrpěl řidič a jeden ze tří spolujezdců ve vozidle.

„Jeden muž utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do ústeckého traumacentra. Druhý muž byl se středně těžkým zraněním převezen do chomutovské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Nehoda se stala v obci Otvice v 6:14. „Bylo to na nechráněném železničním přejezdu u obchodního centra,“ dodala mluvčí policie Alena Bartošová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.