Policisté našli v řece Sázavě těla obou hledaných mladíků

Potápěči našli v neděli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Policisté je objevili několik set metrů od tábora v Soběšíně, v němž se chlapci ubytovali. U obou byla nařízena soudní pitva.

Video Události
video

Události: Pátrání v řekách a přehradách

„Oba mladíci byli bohužel bez známek života. Jejich těla byla nalezena přibližně půl kilometru od tábora. O nálezu jsme již vyrozuměli rodiče,“ konstatovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili v noci ze středy na čtvrtek poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do pátrání se v neděli zapojili potápěči z poříčního oddělení Labe, kriminalistka a hasiči.

Do hledání se kromě potápěčů zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Pátrání na Lužnici i na Orlíku

Policisté nadále pátrají po vodákovi, který se v sobotu převrátil na jezu řeky Lužnice v Dráchově na Táborsku. Jez se snažili sjet dva muži narození v roce 1983 a 1986. Staršího z nich se podařilo zachránit, ve stabilizovaném stavu ho zdravotníci převezli do nemocnice. Mladšího se najít nepodařilo. Hasiči ho podle mluvčího policie Milana Bajcury hledali ze člunu déle než dvě hodiny, potápěči pomocí techniky propátrávali vodu pod jezem.

Policejní potápěči v sobotu hledali také na Orlické přehradě na Písecku, kde odpoledne zmizel dospělý plavec, skákal s ostatními ze člunu do vody a nevyplaval. Muž skočil do vody asi 50 metrů od břehu přehrady v kempu Radava před 16:00. Hledali ho policisté i lidé ze Státní plavební správy, úspěšní nebyli.