Při nehodě v Karlíně vykolejila tramvaj a auto narazilo do domu, řidič vozu se vážně zranil

Hasiči, policisté a záchranáři vyjížděli v úterý krátce před půlnocí k vážné nehodě, při níž se v Sokolovské ulici v pražském Karlíně srazila tramvaj s osobním vozem. Tramvaj po srážce vykolejila, automobil narazil do nedalekého domu. Třiadvacetiletého řidiče auta museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči, s vážnými zraněními skončil ve vinohradské nemocnici. Cestujícím v tramvaji se nic nestalo.

„Tramvaj byla po nehodě mimo kolejiště, velitel zásahu proto povolal speciální vyprošťovací vozidlo s hydraulickou rukou a jednotku pražského dopravního podniku,“ uvedl ráno mluvčí hasičů Martin Kavka.

Těžce zraněného řidiče na místě ošetřili záchranáři, kteří mu zavedli umělou plicní ventilaci, použili imobilizační pomůcky a ve velmi vážném stavu ho s mnohačetnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Video Zásah hasičů u nehody tramvaje a auta v pražském Karlíně
video

Zásah hasičů u nehody tramvaje a auta v pražském Karlíně

Provoz nočních tramvají byl na frekventované Sokolovské ulici v úseku mezi Těšnovem a Palmovkou zastaven až do čtvrté hodiny ráno. Protože v noci nejezdí metro, po půlnoci zavedl dopravní podnik v úseku náhradní autobusovou linku X92 mezi Masarykovým nádražím a Palmovkou.