Ve Frenštátu vychovávají skokany světové extratřídy. Sportovci však nezískali pozemky pod můstkem

Frenštát pod Radhoštěm nezískal v únorové aukci skokanské můstky. Koncem tohoto týdne je vydražila za dva a půl milionu korun pražská firma Tourist Invest. Nabídku podala podle zjištění České televize asi dvě minuty před ukončením příjmu obálek.

Video Osud skokanského areálu
video

Osud skokanských můstků

Společnost tak porazila druhého zájemce, město Frenštát pod Radhoštěm. Pozemky ale pořád ještě může za dva a půl milionu korun získat Tělovýchovná jednota Frenštát, pokud využije své předkupní právo. Potvrdil to Karol Siwek, ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. 

Pozemky, které se dražily, jsou nedílnou součástí doskočiště. Bez nich nemůže skokanský areál fungovat.

Podle zjištění ČT je částka 2,5 milionu korun, které by bylo nutné získat pro nákup části areálu, pro Tělovýchovnou jednotu příliš vysoká. Klub se už proto dříve obrátil na město Frenštát pod Radhoštěm, které ale nakonec nabídlo ve výběrovém řízení o čtvrt milionu korun méně.

Rozhodne se na schůzce vedení města a kraje

Zástupci města se v příštím týdnu setkají se zástupci kraje a budou jednat o nově vzniklé situaci. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v případě, že tělovýchovná jednota peníze nesežene, prodá pozemky stávajícímu zájemci. 

S můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm je nedílně spojeno jméno olympijského vítěze a mistra světa Jiřího Rašky. Právě jeho sportovní úspěchy spojily Beskydy se skoky na lyžích. Zdejší areál je v rámci letní přípravy sportovců v České republice nezastupitelný.

„V areálu máme čtyři můstky, mohou tady skákat i děti a skáče tady i reprezentace. Je to jeden z mála komplexních areálů v České republice,“ sdělil již dříve Roman Klíma, předseda T. J. Frenštát pod Radhoštěm.

Tělovýchovná jednota se obává toho, že nový vlastník může žádat velký nájem, a můstky by se proto musely uzavřít. „Nebo bude chtít odstranit stavbu,“ dokončil její předseda.

Skokani dosud za využívání areálu platili nájemné ve výši 20 tisíc korun ročně.

Video Obava o prodej pozemků pod můstky
video

Obava o prodej pozemků pod můstky