Do rvačky v herně se zapojily desítky osob. Soud případ opět odložil

Kvůli nemoci jednoho z obžalovaných musel ostravský krajský soud přerušit projednávání kauzy ozbrojeného útoku na ochranku herny v Ostravě. Brutální rvačka, do které se zapojilo přibližně třicet lidí, se stala před dvěma roky. Zraněných bylo osm.

Video Soud řeší rvačku v herně
video

Soud řeší rvačku v herně

„Jednání bude podle mluvčí ostravského krajského soudu Lucie Olšarové pokračovat příští pátek sedmnáctého února,“ uvedl redaktor České televize Jiří Loučka.

V herně podle žalobce Davida Bartoše létaly vzduchem židle, sklenice a popelníky. Uvnitř se pralo přibližně třicet lidí s šesti členy ochranky. Na lavici pro obžalované nakonec skončilo nejagresivnějších dvanáct obžalovaných. Část z nich, včetně jednoho mladistvého, je už více než dva roky ve vazbě kvůli pokusu o těžkou újmu na zdraví. Právě dnes měly u soudu zaznít závěrečné řeči v kauze.

Rvačka se odehrála v herně Intacto v Ostravě-Bělském Lese. Skupina lidí čelí obžalobě z pokusu o těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě, že budou uznáni vinnými, hrozí dospělým obžalovaným až 12 let vězení, mladistvému pětiletý trest.

Potyčka nastala poté, co členové ochranky vyvedli z podniku dva opilé a nevhodně se chovající hosty. Jeden z nich se ale později vrátil a přivedl si posily. Následná bitka si vyžádala zraněné na obou stranách.