Řada nešťastných příhod. Za 14 dní řešili železničáři u Vnorov už třetí nehodu

Železniční trať ve Vnorovech na Hodonínsku byla před dvěma týdny jen jednou z mnoha. Během posledních 14 dní se ale na ní staly už tři nehody a stala se kuriozitou. Každý z incidentů má jinou příčinu a s jejich následky se musí vypořádat Správa železniční dopravní cesty (ŠŽDC) a České dráhy. Zatímco první jmenovaná společnost už škody vyčíslila na 700 tisíc, ČD ještě stále počítají.

Mezi Veselím nad Moravou a Strážnicemi vykolejil další vlak
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Další vykolejený vlak na trati mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí na Hodonínsku přitáhl zvědavce. „To už není možné, to místo je nějaké zapeklité,“ okomentoval situaci jeden z obyvatel Vnorov Josef Studénka. Na trati tentokrát v pondělí večer vykolejila posuvná lokomotiva při sypání štěrku.

Video Události
video

U Vnorov vykolejila posunovací lokomotiva

Zatímco třetí nehoda na stejné trati za poslední dva týdny vyvolala na tváři některých místních úsměv na tváři, první byla tragická. Tehdy řidič traktoru nerespektoval výstražná světla a vjel na přejezd, kde se srazil s osobním vlakem.

Havárie na přejezdu skončila tragicky 

Při srážce řidič traktoru zahynul a nyní jeho smrt na místě připomínají květiny. Vlakem cestovalo zhruba 25 lidí, někteří z nich se zranili. Jejich poranění však podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové nebyla vážná. Po střetu také začal hořet jeden ze čtyř vagónů a celková škoda na vlaku, vozidlu i trati se vyšplhala na 13 milionů korun.

Během havárie vlak vykolejil. Zpět na koleje jej přijel postavit nehodový jeřáb Českých drah. I ten ale taktéž vykolejil jen o den později. V tomto případě nejspíše selhal pracovník, který rameno jeřábu řádně nezabezpečil. Ze železnice se ho podařilo dostat až minulý týden v pátek pomocí devítipatrového silničního jeřábu.

Kvůli odstraňování škod místem už 14 dní nejezdí vlaky, které nahrazují autobusy. I když jen před pár hodinami se tam stala další nehoda, trať by měla být zprovozněna ve středu večer. Jaká bude celková výše škod, je ještě neznámé.