Praha podala kvůli šikaně na průmyslovce v Malešicích trestní oznámení

Pražský magistrát se rozhodl podat trestní oznámení týkající se Střední průmyslové školy Na Třebešíně, kde žáci šikanovali učitelku. Oznámení, které úřad na začátku března poslal Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 10, míří na neznámého pachatele.

V oznámení magistrátu se píše, že se neznámý pachatel mohl dopustit trestného činu tím, že „zanedbal své povinnosti v souvislosti s šikanou pedagogického pracovníka, a že neoznámil magistrátu, že na škole dochází k takto závažným incidentům“.

Případ šikany pětapadesátileté učitelky na malešické střední škole na Praze 10 se na veřejnosti objevil na začátku tohoto roku. Vyšlo totiž najevo, že trojice zdejších studentů šikanovala učitelku zřejmě už delší čas. Škola je v lednu potrestala podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Učitelka krátce poté zemřela.

Vedení průmyslovky stále trvá na tom, že šikana nebyla příčinou ženina úmrtí. Magistrát přesto odvolal ředitele školy a vypsal konkurz na nové vedení.

Škola navíc požádala o zahájení správního řízení, které by mohlo vést k vyloučení studentů. Celou situaci prověřuje také Česká školní inspekce, její závěry by měly být známé do konce března.

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) začala po událostech v této střední škole připravovat návrh, který by zvýšil právní ochranu a bezpečí ve školách. Například by měl umožnit okamžité vykazování agresorů ze školy.