Kobra se vrátila na Chebsko, zadržela dva muže

Policisté, celníci a finanční správa z týmu Kobra zasahovali opět ve Svatém Kříži na Chebsku. Při zásahu zadrželi dva muže podezřelé z krácení daně. Cizinci odebírali od velkoobchodní společnosti cigarety, ale daně neplatili. Měli se dopustit daňového úniku ve výši 80 milionů korun.

Svatý Kříž se stal terčem daňové Kobry už podruhé za krátkou dobu. V Petr Shopu už kvůli trestné činnosti Kobra zasahovala 7. dubna, kdy odhalila daňový únik na cigaretách za 200 milionů korun. Tentokrát se daňový únik pohybuje okolo částky 80 milionů korun. Pracovníci finanční správy navíc měli exekuční příkaz na věci za desítky milionů korun.  

„Akce se zúčastnilo 60 policistů, celníků a pracovníků Generálního ředitelství finanční správy,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. „Cizinci nakupovali ve velkoskladech v České republice tabákové výrobky na cizí živnostenské listy,“ doplnila. Pokud se obviněným vina prokáže, hrozí jim až desetileté vězení. Prodejna ve Svatém Kříži, která je nedaleko asijské tržnice, byla vyhlášená hlavně mezi německými turisty.

Tým Kobra se specializuje na velké daňové úniky. V Karlovarském kraji už to pro ni byl v letošním roce třetí zásah. Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům funguje od poloviny loňského června. Tvoří ji jak policisté, tak celníci i specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace a úžeji spolupracovat.

Video Kobra se vrátila na Chebsko, opět šlo o cigarety
video

Kobra se vrátila na Chebsko, opět šlo o cigarety

Zásahy Kobry