Karlovy Vary lákají Číňany

Karlovy Vary - Hoteliéři v Karlových Varech se snaží zachytit trend ekonomického rozvoje nejlidnatější země i touhu Číňanů poznávat svět a získat si oblibu u asijské klientely. Generální ředitelka Grandhotelu Pupp podnikla kvůli tomuto záměru nedávno průzkumnou cestu do Asie.

První Číňané začali sice jezdit do hotelu Pupp v roce 2004, klientele karlovarských hotelů ale zatím nedominují. Nicméně rok od roku jich přibývá, neboť jejich zájem o poznávání Evropy je obrovský. „Byli bychom rádi, kdyby dvacet procent našich klientů tvořili hosté z Číny,“ prozrazuje své plány Andrea Pfeffer-Ferklová, generální ředitelka Grandhotelu Pupp.

Signály zvýšeného turistického zájmu z Číny už v Karlových Varech jsou. Hejtman Karlovarského kraje podepsal letos partnerskou smlouvu - podobnou, jakou má například s ruskou Moskvou, odkud přijíždí nejsilnější klientela - s jednou z pekingských městkých částí. Číňané podle něj ale nebudou klasickými lázeňskými hostmi, hledají spíše základnu k poznávání Evropy, pro kterou je středová poloha České republiky velmi vhodná.

V únoru přijdede do Karlových Varů na pozvání Puppu skupina asi dvaceti zástupců čínských cestovních kanceláří. Pokud budou mít zájem o spolupráci, budou se hoteliéři muset do určité míry přizpůsobit čínským kulturním a stolovacím návykům a také zavést dvojjazyčné nápisy.