Buková Hora bude od neděle vysílat digitálně

Ústí nad Labem - Další milion diváků bude moci od této neděle sledovat programy České televize a Novy digitálně. Signál vysílaný na 58. kanále z Bukové Hory naladí většina lidí v Ústeckém kraji. Zachytit ho ale bude možné i na Liberecku a ve středních Čechách.

Anténní systém na Bukové hoře prošel výměnou již před měsícem. Tuto neděli bude uveden do provozu. Lidé, kteří nemají satelit, kabelovou televizi nebo nepřijímají signál po telefonu, budou ale muset investovat do set-top boxu, který se vloží mezi anténu a televizor. Podle namátkového průzkumu České televize je zatím set-top boxů dostatek

Žádné úpravy antén nebo jejich přetáčení by podle expertů neměly být nutné.Menší problémy však mohou nastat v panelových domech a činžácích, které mají jednu společnou anténu. „Tam bychom doporučili obrátit se na odbornou firmu,” radí Jiří Vykydal z Českých radiokomunikací. Souběžně s digitálním však bude zatím vysílán i starý analogový signál. Přesný termín jeho vypnutí není znám. Všechno ale naznačuje, že to nebude dříve než na konci letošního roku.