Kolínští hokejisté nemohou před sezonou trénovat na ledu

Kolín - Hokejisté Kolína nemají před sezonou kde trénovat. Kolínský zimní stadion prochází rekonstrukcí, místní hokejisté proto nemohou začít přípravu na ledu. Podle původních předpokladů měli Kolínští Kozlové vyjet na kluziště v opravené aréně už srpnu. Kvůli protahujícím se opravám se však tento termín stále odsouvá.

Hráči se obávají, že znemožnění tréninku na stadionu může ohrozit hokej v Kolíně. Sezona začíná v září a kolínský tým se v srpnu kvůli kapacitě nedostane ani na zimní stadiony v okolí.

„Bez tréninku nemůžete na led jít. Koordinace pohybů nebude dostatečná a pak může docházet k významným zraněním,“ zdůvodňuje obavy hráčů prezident klubu Oldřich Marek. Podle místostarosty Kolína Romana Pekárka si budou muset hokejisté poradit.

Klub nechápe, proč se s rekonstrukcí nezačalo dřív. Radnice se brání tím, že jednali až podle výsledků místního šetření. To prokázalo, že stadion je v havarijním stavu. Tehdy už prý nešlo opravy ani urychlit ani odložit. Podle smlouvy má firma čas na dokončení prvních oprav do konce září. Radní slíbili, že se pokusí rekonstrukci urychlit, práce ale pokračují pomalu. Podle Pekárka je na zhotovitele stavby vyvíjen tlak, aby nezneužívali nastaveného termínu a práci dokončili pokud možno dříve.

Majitel firmy, která rekonstrukci provádí, připouští, že je možné opravy stihnout do konce srpna. Pokud se ovšem nevyskytnou komplikace. Ty hrozí zejména při odkrytí střechy.

Rekonstrukce kolínského zimního stadionu
Rekonstrukce kolínského zimního stadionu