Pohádkovým festivalem žije východočeský Jičín

Jičín - Vládu nad Jičínem převzaly děti. Pohádkový festival, který se ve městě koná, nabízí desítky atrakcí, tvůrčích dílen, divadelních představení, koncertů i výstav. Dnešek byl Dnem České televize. Maxipes Fík, Večerníček, Křemílek a Vochomůrka - tyto postavičky z dětského televizního vysílání na pohádkovém festivalu rozhodně nemohly chybět.

Přišla i Manka, ale tentokrát jen s Rumcajsem. Loupežnického synka Cipíska nechala u babičky a dědečka u Jinolických rybníků, kde má rodinka takovou jeskyni, jak sama popsala. Za dětmi přijela s písničkami Magda Reifová z televizní Kouzelné školky. Dramaturg České televize Jiří Chalupa se nechal slyšet, že ČT má v rámci festivalu vždy vyhrazený jeden den, takže sem přijíždějí moderátoři a lidé, kteří v ČT pracují.

Oproti minulým rokům na festivalu přibylo čertů a čertic. Těm totiž letošní ročník patří. „Děti se našich čertů rozhodně bát nemusí. Básník Žáček, který také přijede, napsal: 'Každý kluk i holka ví, český čert je laskavý,'“ sdělila dramaturgyně festivalu Alena Pospíšilová. Rok od roku oblíbenější jsou tvůrčí dílny, ve kterých se děti učí zručnosti. Dramaturgyně naznačila, že to je také jeden z hlavních cílů akce.

Kdo ještě letos do Jičína nepřijel, má čas to napravit. Pohádkám bude město patřit až do nedělního odpoledne.

/*json*/{"map":{"lat":50.3419547773,"lng":15.9906005859,"zoom":8,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.429517947123,"lng":15.353393554688,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/