Pardubický bazén nesplňuje hygienické předpisy

Pardubice - Pardubický bazén je už několik let ve špatném technickém stavu. Město nemá na rekonstrukci peníze, navíc výjimka od hygieny na provoz bazénu letos skončí. Úředníci města i hygienici shodně uznávají, že jde o patovou situaci. Bazén měsíčně navštíví tisíce lidí. Provoz plaveckého areálu je ale drahý a město na jeho opravu nemá peníze.

Opravu v tomto roce údajně není možné stihnout. Podle Michala Zítka, vedoucího kanceláře primátora Pardubic, město předpokládá, že by opravy mohly být zahájeny až v průběhu příštího roku. Letos k nim není potřebná dokumentace a nejsou na ně ani potřebné finanční prostředky. To ovšem hygieniky příliš nezajímá. Pokud město nezačne jednat, hrozba uzavření objektu bude reálná. Závady jsou vážné a město je musí odstranit.

Alena Paráková z Krajské hygienické stanice v Pardubicích dodává, že se konkrétně jedná o stavební opravy, zejména zamezení vniku oplachových vod do cirkulačního systému a opravu povrchu šaten. V dalším výčtu závad je zastaralé usazení bazénu, prasklina, kterou z něho uniká voda, a narušená statika.

Náklady na rekonstrukci bazénu se odhadují řádově v desítkách milionů korun. Město zřejmě zažádá hygieniky o prodloužení výjimky na provoz. Pokud ale neuspěje, bazén dočasně uzavře.