Plavecký areál v Pardubicích se stal předmětem politických půtek

Pardubice - Pardubická radnice chce moderní aquapark, který by podle předběžných odhadů měl stát až miliardu. To se ale nelíbí opozici a některým sportovním sdružením. Vznikla dokonce i petice, kterou podepsalo přes tři tisíce lidí.

Zatímco koalice chce areál zrušit a na jeho místě postavit moderní aquapark, opozice to odmítá a tvrdě kritizuje. Zastupitel Pardubic Jiří Rozinek (ČSSD) se nechal slyšet, že plánovaná částka celkových nákladů roste, přičemž podle svých slov nechápe, proč vzrostla až na téměř jednu miliardu.

Vedení města oponuje, výstavbu aquaparku prosazuje i většina zastupitelů. Ovšem pokud vznikne aquapark, zanikne část plaveckého areálu a také jediný tuzemský můstek určený pro skoky do vody. Olympijská vítězka ve skocích do vody Milena Duchová se obává, že hrozí zánik tohoto sportu.

S radnicí jednali i zástupci ČSTV. Potom se ale údajně vedení města odmlčelo, jak potvrdil člen Výkonného výboru ČSTV Zdeněk Čihák. Radní Pardubic Štěpánka Fraňková (SPP) to však odmítá s tím, že předsedu ČSTV radní navštívili osobně. O osudu plaveckého areálu budou zastupitelé Pardubic rozhodovat za týden.