Kontrola ve Frýdlantu odhalila nebezpečné přechody pro chodce

Frýdlant - Radnice ve Frýdlantu musí předělat celkem 4 špatné přechody pro chodce. Nad zebrou, která je nakreslená přímo uprostřed autobusové zastávky, kroutí hlavou policisté, strážníci i silničáři. Provozní náměstek Ředitelství silnic a dálnic Liberec Josef Vrba ani mluvčí Městského úřadu Frýdlant Alena Švejdová netuší, kdo takto nesmyslně značku umístil. Mluvčí Libereckého kraje k tomuto problému uvedl, že dopravní značení bylo provedeno bez stanovení krajského úřadu v Liberci.

Další nebezpečný přechod ve městě se nachází na Nábřeží. Komunikační inženýr Policie ČR Liberec komentuje situaci takto: „Na Nábřeží je problém ten, že přechod vede vlastně přes mostek, potom přímo na místní komunikaci a chybí zde část chodníku, kterou je třeba vybudovat.” Radnice musí navíc podle starosty Frýdlantu Dana Ramzera (ODS) opatřit přechody speciální zámkovou dlažbou pro nevidomé občany a osvětlit je.

Úpravy nevyhovujících přechodů chce radnice stihnout do začátku příštího školního roku. Vyjdou ji na 1,3 milionu korun. Zatím budou u nebezpečných přechodů hlídkovat policisté a zpřísní se také kontrola rychlosti.