V Chodově odmítli přes 100 milionů z dotace EU

Chodov (Sokolovsko) - Radní v Chodově na Sokolovsku odmítli kvůli obavám z celosvětové krize evropskou dotaci ve výši 115 milionů korun. Z těchto finančních prostředků plánovalo město výstavbu multifunkčního sportovního areálu. Podmínkou čerpání dotace je však finanční účast z rozpočtu města, a to ve výši desítek milionů korun. Právě neschopnosti uhradit tento podíl se radní obávají.

Součástí areálu měl být krytý bazén, fotbalové hřiště, volejbalová hala, moderní sprchy a ubytovna. Komplex měl nahradit současné dosluhující sportoviště. Předseda místní tělovýchovné jednoty Jiří Tureček se netají zklamáním: „Je to pro sportovce velká tragédie…“

Chodovští radní počítali s tím, že k úhradě své finanční spoluúčasti použijí i peníze z cenných papírů, které jsou ale nyní neprodejné. Navíc původní finanční odhad stavebních prací oproti počátečnímu předpokladu významně vzrostl. Zastupitelé mají obavy ze zadlužování města.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Starosta Chodova Josef Hora (HNHRM) navíc předpokládá, že lidé příští rok budou muset šetřit a spíše než na zábavu využijí peníze pro nutnější náklady. „Je to nepříjemné, je to bolestivé, ale s ohledem na všechny dopady, které máme zmapovány a o kterých víme, tak se domnívám, že rozhodnutí bylo správné,“ konstatoval chodovský starosta.