Na pražském hlavním nádraží otevírají po rekonstrukci nové obchody

Praha - Na Hlavním nádraží Praha skončila druhá etapa rekonstrukce, která začala v lednu 2008. Pro veřejnost se dnes otevírají obchodní prostory o rozloze 3 000 metrů čtverečních. Informoval o tom dnes Martin Hamšík, mluvčí společnosti Grandi Stazioni, která rekonstrukci provádí. Hamšík uvedl, že dnes byla například otevřena restaurace. Od dnešního dne funguje i prodejna s dárky, zastoupení mobilního operátora, prodejce brýlí, obchod s mladou sportovní módou, prodejna tabáku a denního tisku nebo prodejna pralinek. Na konci června by pak měla být otevřena restaurace řetězce rychlého občerstvení Burger King.

„Otevření této části Hlavního nádraží přináší zcela nový prostor pro cestující. Nabízíme evropský standard služeb, zásadní rozšíření komerčních služeb, posílení bezpečnosti a celkové zlepšení prostředí. Chceme, aby odsud lidé neutíkali, ale zůstávali a pobyt zde si užívali,“ uvedl jednatel společnosti Grandi Stazioni Česká republika Andrea Odoardi.

V nejbližší době budou otevřeny také nové toalety 

Video Reportáž Štěpánky Martanové
video

Reportáž Štěpánky Martanové

V následujících týdnech bude v prostorách nádraží otevřeno 26 provozoven včetně dvou nových toalet pro cestující. Součástí druhé etapy je také vybudování nových odbavovacích prostor a ČD centra, kde si cestující koupí jízdenky, získají informace o spojích a uloží zavazadla. Tyto prostory budou otevřeny pro veřejnost 24. června. „Rámcově jsou termíny plněny a jsme rádi, že před hlavní turistickou sezonou se část nádraží otevře. Také otevřeme nové zákaznické centrum,“ uvedl pro Českou televizi mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Celková cena investice za revitalizaci stanice se pohybuje kolem jedné miliardy korun. Práce provádí společnost Metrostav.

Nová podoba hlavního nádraží
Nová podoba hlavního nádraží
Více fotek
  • Nová podoba hlavního nádraží autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/9/900/89996.jpg
  • Petr Šťáhlavský autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/10/905/90403.jpg