Černá můra pardubických radních: firma D+D

Pardubice - Firma D+D vrchlabského radního Dědka si dělá, co chce. Bez povolení pokračuje ve stavbě skladového areálu v Pardubicích. Navíc nově zabrala už i druhý městský pozemek, rozšířila tam silnici pro kamiony. Porušila tak dohody s městem, které chtělo černé stavby dodatečně povolit. Radní jsou v šoku a nevědí, jak černým stavbám zabránit.

Investor D+D znovu šokoval zastupitele Pardubic. Nelegálně obsadil už druhý pozemek města a začal na něm opět stavět načerno. Tentokrát výhybnu pro kamiony. Navíc neoprávněně rozšířil silnici. „Poslali jsme mu usnesení o ukončení stavby, což on učinil. Zároveň jsme zahájili řízení o odstranění stavby,“ informuje vedoucí pardubického odboru dopravy Vladimír Bakajsa.

Načerno a bez jediného povolení stojí i hala skladu za sto milionů. Také ta zasahuje na pozemek města. Někteří zastupitelé 18. srpna vyjádřili ochotu dohodnout se s investorem, parcelu města mu pronajmout či prodat a umožnit tak dodatečnou legalizaci areálu. To ještě netušili, že firma bude načerno stavět dál: výhybnu pro kamióny. „Budeme chtít odstranit stavbu. Mě v tomto investor zklamal, nedodržel ty dohody, které jsme si dali, že nebude stavět načerno, že se bude chovat v rámci stavebního zákona,“ říká náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Investor se hájí, že na druhý pozemek města se silnicí nezákonně vstoupil ještě před dohodou se zastupiteli. „Jednáme o tom, aby nám dali dodatečné povolení na výhybnu,“ uvádí investor a majitel firmy D+D Petr Dědek.

Investor má do 20. září předložit souhlas úřadů, které by umožnily černou stavbu skladu dodatečně povolit. Paradoxně má doložit i stavební povolení na úpravy vozovky, které už provedl načerno. Další nezákonnou činností investora se bude zítra zabývat pardubická městská rada.