V Libereckém kraji hořely dva výrobní areály

Liberec - Hasiči v Libereckém kraji likvidovali požáry dvou výrobních areálů. V Srní u České Lípy hořela pila, v Liberci vypukl požár v areálu Slévárny Ostašov. ČTK o tom dnes informoval operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Požár pily v Srní byl hasičům ohlášen kolem 20:30, na místo vyjelo šest profesionálních i dobrovolných jednotek. Na stejné pile hoří letos už potřetí. Poprvé tam hasiči vyjížděli v březnu, kdy hořelo v kotelně, kde se spaluje dřevní štěpka. Oheň tehdy způsobil škody za 450 000 korun.

Podstatně horší byl druhý požár 17. června, který zničil silo s pilinami. Škody tehdy dosáhly pěti milionů korun. „Příčiny zatím neznáme, stejně jako nedokážeme odhadnout příčiny toho dnešního požáru,“ řekl operační důstojník. Ani výši škod si zatím netroufl odhadnout, záležet bude na tom, jak rychle se hasičům podaří dostat požár pod kontrolu.

Ve Slévárně Ostašov budou zřejmě škody menší. „Hořel pásový dopravník,“ upřesnil operační důstojník. Na místo vyjelo sedm jednotek a výšková technika. Celý prostor hasiči i policie uzavřeli, aby mohli zajistit dodávky vody na likvidaci ohně. Požár se díky tomu podařilo poměrně rychle dostat pod kontrolu. Škoda ani příčina zatím nejsou známy.