Zloději ukradli na Českolipsku dřevo za 140.000 korun

Česká Lípa - Zloději na Českolipsku ukradli téměř 100 metrů krychlových vytěženého dřeva. Klády zmizely z lesa poblíž osady Nová Huť nedaleko Svoru. Škodu, kterou zloději způsobili, vyčíslili lesníci na 140.000 korun. V Libereckém kraji letos nejde o ojedinělý případ. Krádeže uskladněného dříví už před časem vyšetřovali i policisté na Liberecku.

Pracovníci lesnické firmy krádeže ohlásili v neděli odpoledne. Uskladněné dřevo zmizelo z několika míst. Zloděje nyní hledá policie. Pokud se je podaří dopadnout a jejich vinu prokáže i soud, hrozí jim za krádež až pětileté vězení.

Na Liberecku vyšetřovali policisté podobné případy v březnu a také na přelomu dubna a května. Dříví připravené k odvozu tehdy zmizelo z odpočívadla u frekventované silnice I/13. V polovině března zloději ukradli 23 metrů krychlových, na přelomu dubna a května na téměř stejném místě dalších sedm metrů krychlových smrku a modřínu. V obou případech dřevo patřilo firmě Less & Forest, která tak přišla dohromady o téměř 100.000 korun.

Krádeže uskladněného dříví bývají poměrně výjimečné. Vedoucí oblastního inspektorátu Lesů ČR Ludvík Řičář už dříve řekl, že se většinou ztrácí dřevo v menších kusech, které lidé berou na topení, nebo se krade dříví „nastojato“, když někdo nelegálně část lesa vykácí. Vzhledem k tomu, že cena dřeva roste, je navíc podle odborníků možné, že bude podobných krádeží přibývat.