Pohřešovaný muž z Opavska umrzl, tělo se našlo na poli

Kravaře - Tělo šestadvacetiletého muže našli v sobotu odpoledne v brázdě na poli poblíž Kravař na Opavsku. Mladík zřejmě umrzl. Jeho tělo objevili lidé, kteří po něm od včerejšího rána pátrali. Meteorologové varují, že silné mrazy mají ještě udeřit.

Otec mladíka se na policii obrátil v sobotu dopoledne. Syna pohřešoval už druhý den a do té doby pátral na vlastní pěst. Policisty přivolal poté, co nedaleko opuštěných vojenských bunkrů našel chlapcovo kolo.

Policisté zorganizovali pátrací akci. Celkem mladíka hledalo sedm desítek policistů, strážníků, hasičů a dobrovolníků. „Pátrali jsme v okolí místa nálezu jízdního kola ve směru na obce Štítina, Kravaře a Velké Hoštice,“ uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský. Dodal, že okolo 14.15 byl pohřešovaný muž nalezen mrtev. Tělo leželo 600 metrů od místa, kde se našlo jízdní kolo.

Podle mluvčího přivolaná lékařka nebyla na místě schopna určit příčinu a ani čas úmrtí mladíka. Jako nejpravděpodobnější příčinu smrti ale uvedla podchlazení. „Navrhla provedení pitvy. Cizí zavinění jsme tedy prvotním šetřením nezjistili,“ řekl Černohorský.

Ještě silnější vlna mrazů má přijít v noci na pondělí. Teploty mohou poklesnout až na minus 30 stupňů Celsia. Podle meteorologů mrazy nejdříve postihnou Olomoucký a Moravskoslezský kraj, postupně se rozšíří na celé Česko.