Zvláštní prohlídky a burzy přinesou peníze svatému Martinovi

Buchlovice (Uherskohradišťsko) - Střecha kostela svatého Martina v Buchlovicích naléhavě potřebuje opravu. Zub času i zuby dřevokazného hmyzu poznamenaly vzácné barokní krovy tak, že hrozilo jejich zřícení. První pomoc poskytl stát, kraj i radnice, na zbývající třetinu prací ale pořád chybí milion korun. Farníci ale nespoléhají jen na dotace a milodary, aktivně se pustili do shánění peněz – třeba uspořádáním speciálních prohlídek. Na ně přijdou i ti, kdo do kostela pravidelně nechodí. Poznají jeho historii a jindy nepřístupná místa.

K výtěžku z komentovaných prohlídek přibudou peníze získané při koncertech, burze pracovního nářadí a chystané burze služeb. Farníci v jejím rámci třeba vymalují byt nebo doučují němčinu. „Za ty služby nezaplatíte tomu, kdo to pro vás vykoná, ale poukážete peníze přímo na konto opravy střechy kostela,“ vysvětluje organizátorka prohlídek Petra Kropáčová.

Video Reportáž Luboše Dostála
video

Reportáž Luboše Dostála

/*json*/{"map":{"lat":49.087808101495,"lng":17.341747283936,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/