Bolí vás záda? Nová ambulance nabízí kompletní léčbu

Havlíčkův Brod - Počet lidí s bolestmi zad stoupá. Snižuje se i věk nemocných. Rozpoznat, co je příčinou, je i pro zkušené praktické lékaře často problém. V Havlíčkově Brodě proto otevřeli specializovanou ambulanci. Léčbu hradí pojišťovna. 

Důkladná prohlídka, určení diagnózy a pak léčba pacientů. Nemocnice nabízí komplexní služby. „Dosud byla praxe poměrně roztříštěna. Pacienti nevěděli, jestli mají jít k neurologovi, nebo ortopedovi,“ vysvětlila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Pacient může na léčbu jen docházet do infuzního stacionáře. Ten je v sousedství ambulance a lůžkového oddělení. „Do naší ambulance může přijít pacient bez doporučení. Zkrátka, bolí vás zada, tak přijďte k nám do ambulance,“ dodává mluvčí.

Čechy nejčastěji bolí záda, ukazují statistiky. Na bolest zad si stěžují statisíce lidí v produktivním věku. Zdánlivá banaliata přitom může přerůst ve fatální problém. Lékaři proto varují: Ať už jsou potíže jakékoli, rozhodně by se neměly podceňovat. Akutní bolesti zad většinou odezní samy, pokud ale přetrvá bolest déle než tři týdny, pacient by měl vyhledat lékaře.

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové

Vertebrogenní ambulance, neboli ambulance bolesti zad, je v Havlíčkobrodské nemocnici otevřena každý všední den od 8 do 14:30. Určena je pacientům nejen z kraje Vysočina.