Ačkoli rakovničtí ženisté naposled pomáhali před necelým měsícem při povodních ve Štěchovicích a Praze, armáda je přesvědčena, že nejsou potřeba a postačí ženijní prapory v Bechyni a Olomouci. Podle náčelníka generálního štábu Petra Pavla budou vojáci i nadále k dispozici integrovanému záchrannému systému.
Zatímco však vliv zrušení rakovnického 152. ženijního praporu na záchranné schopnosti vojáků nemusí být velký, rakovnický starosta Zdeněk Nejedl se obává, že městu a okolí způsobí jejich odchod velké potíže. „Může to mít vliv na ekonomiku a kupní sílu obyvatel, protože jsou to tři procentra z pracovních míst, která v Rakovníku evidujeme,“ podotkl starosta.
Otázkou je, co bude s rozsáhlým areálem kasáren, až ho opustí vojáci. Pokud ho nevyužije stát, nabídne ho městu a jako poslední možnost ho může zkusit prodat. Snahy prodat kasárny jsou ale často neúspěšné, jejich ruiny teď bezútěšně stojí v mnoha městech, například Hradci Králové nebo Českých Budějovicích. Cestu však může ukázat Týn nad Vltavou, kde ve starém armádním areálu jsou například chráněné dílny, cvičiště hasičů a vznikají i rodinné domy.
