Vyhodili ho z herny, tak ji zapálil

Třinec - Žháře, který v neděli ráno podpálil hernu v Třinci, dopadla frýdecko-místecká policie. Muž se chtěl údajně pomstít za to, že byl z podniku kvůli svému agresivnímu chování vyhozen. V herně bylo v té době dvanáct lidí, jedna žena skončila v nemocnici. Dopadený pachatel je recidivista, po kterém policisté pátrali v souvislosti s dalším zločinem.

Sedmadvacetiletý muž z Třince do herny přišel v ranních hodinách, chtěl spustit jukebox. Ten ale nefungoval, a tak se mladý muž domáhal vrácení peněz. „Požadoval ale více, než do přístroje vhodil. Dostal se do sporu s obsluhou. Choval se tak agresivně, že jej další zákazníci z herny vyvedli. V té době ještě nikdo nebral vážně jeho výhrůžky o pomstě,“ uvedl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Z podniku muž ale odešel přímo na nedalekou čerpací stanici, kde si koupil plechovku s benzinem. Vrátil se k herně, plechovku vylil na plastové vstupní dveře podniku. Hořlavinu zapálil a odešel do restaurace. „Dveře začaly hořet. Vznítila se i reklamní tabule. Zplodiny se valily do herny,“ popsal situaci Starzyk.

Dodal, že personálu a hostům se naštěstí podařilo požár před rozšířením uhasit. Jedna žena se však nadýchala kouře natolik, že musela být převezena k lékařskému ošetření. Policisté začali po nebezpečném žháři pátrat. Stopy je přivedly k recidivistovi s pestrou kriminální minulostí. Navíc po něm kriminalisté pátrali kvůli dalšímu zločinu. K tomu nyní přibylo obvinění z obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let.