Další prodejna zavřená kvůli myším – Tesco v Boskovicích

Brno  Prodejnu společnosti Tesco v Boskovicích na Blanensku uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) kvůli přítomnosti hlodavců. Inspektoři našli ve skladu velké množství myšího trusu a přímo v prodejně dokonce živou myš. Letos je to už 14. podobný případ.

„Největší množství trusu bylo pod paletami, kolem zdí a rampy. Prostory provozovny tak nesplňovaly hygienické předpisy a podmínky, které umožňují zachovávat zdravotní nezávadnost potravin,“ popsal mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Bezprostředně po kontrole přijela do prodejny deratizační firma a majitel zajistil úklid prodejny a odstranění poškozeného zboží. „Až prokáže, že odstranil všechny nedostatky, inspekce zákaz zruší. Současně jsme s Teskem zahájili správní řízení o uložení sankce,“ uvedl Kopřiva.

„V hypermarketu již proběhla další důkladná sanitace a deratizace všech prostor včetně zázemí. Nyní čekáme na vyjádření SZPI, abychom mohli obchod opět otevřít,“ řekl mluvčí řetězce Tesco Jiří Mareček. „Od začátku roku jsme měli v Boskovicích 11 kontrol inspekčních orgánů. Toto je první negativní zjištění tohoto druhu,“ doplnil.

Podle Marečka ve všech obchodech Tesco provádí pravidelně odborná firma kontroly a zásahy, které mají zabránit výskytu jakýchkoli škůdců. „Přesto došlo k této politováníhodné události. Velice se omlouváme všem zákazníkům,“ uvedl.

Letos už jde o 14. případ, kdy SZPI musela uzavřít prodejnu kvůli přítomnosti hlodavců. Šlo o menší večerky, ale i velké prodejny řetězců. Hlodavci představují riziko kvůli přenosu závažných onemocnění.