Demolice dalších mostů odvede auta z rozkopané D1 příští víkend

Divišov (Benešovsko) – Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v sérii úplných uzavírek dálnice D1. Úsek Šternov–Psáře na Benešovsku bude kvůli bourání dvou mostů neprůjezdný příští víkend – v noci ze soboty 17. srpna na neděli 18. srpna. Dílčí uzavírky potom budou na řidiče čekat již od předcházejícího čtvrtka až do následující středy, upozornilo ministerstvo dopravy.

Úplná uzavírka dálnice D1 bude pro veškerou dopravu čtrnáctihodinová – začne v sobotu ve 20:00, skončí v neděli v 10:00. Vozidel nad 12 tun se omezení dotkne ještě výrazněji, uzavírka pro ně začne již v 19:00. 

Objízdná trasa pro osobní dopravu a další vozidla do 12 tun povede ve směru na Brno po silnicích druhé třídy přes Divišov, Vlašim a Tehov. Cesta tak bude asi třikrát delší co do ujeté vzdálenosti i času – zpoždění tak bude asi čtvrthodinové. Ve směru na Prahu povede objízdná trasa jinudy – přes Zbizuby, Uhlířské Janovice a Sázavu. Tato cesta je oproti jízdě po dálnici více než dvakrát delší, zpoždění bude asi čtyřicetiminutové. Ještě delší bude objízdná trasa pro nákladní vozidla nad 12 tun, která budou cestovat výhradně po státních silnicích přes Tábor a Pelhřimov.

  • objízdná trasa (do 12 t) směr Brno: exit 41 Šternov – silnice II/111 – Divišov – silnice II/113 – Vlašim – silnice II/125 – exit 49 Psáře
  • objízdná trasa (do 12 t) směr Praha: exit 49 Psáře – silnice II/124 – Uhlířské Janovice – silnice II/335 – Sázava – silnice II/110 – 34 Ostředek
  • obousměrná objízdná trasa nad 12 t: exit 21 Mirošovice – silnice I/3 – Tábor – silnice I/19 –Pelhřimov – silnice I/34 – exit 90 Humpolec

Ministerstvo dopravy upozornilo, že úplné uzavírce budou předcházet i ji následovat další omezení. Projet mezi Šternovem a Psáři proto bude neobvykle náročné celý týden od čtvrtka 15. srpna až do středy 21. srpna. Od čtvrtka do soboty a od neděle do středy bude sice uzavřen jeden jízdní pruh ve směru na Prahu, provoz však bude částečně převeden do protisměru, bude se tedy jezdit v režimu dva pruhy na Prahu a jeden na Brno.

Letos v létě bude dálnice D1 kvůli bourání mostů uzavřena již potřetí. V červnu padl jeden most během noční uzavírky mezi Humpolcem a Jihlavou, počátkem července následovala rozsáhlá akce, při níž dělníci strhli šest mostů v úsecích mezi Lhotkou a Velkou Bíteší a mezi Loktem a Hořicemi.

Video Zuzana Smiešková o stržení mostů na D1
video

Zuzana Smiešková o stržení mostů na D1