Kamiony se přes obce vyhýbají mýtu. Policie zvýší kontroly

Dubenec - Obce v okolí Jaroměře na Náchodsku si stěžují na nárůst nákladní dopravy. Starostové ji dávají do souvislosti s mýtným systémem na silnici mezi Hradcem Králové a Náchodem, kterému se řidiči jízdou přes obce vyhýbají. Důvodem ale může být i snaha zkrátit si cestu nebo se vyhnout jiným kontrolám. Dubenec by průjezd těžkých nákladních aut rád zakázal, podle úřadů by to ale problém jen přesunulo jinam. Na řidiče kamionů se proto nejprve zaměří policie.

Na menších silnicích na nákladní auta žádné mýtné brány nečekají. A tak je řidiči k nelibosti starostů rádi používají. Zakázat v některých obcích průjezd kamionů ale není tak snadné. Úřady se bojí, že by se doprava jen přesunula jinam. Dopravní inspektorát proto například souhlas s omezením v obci Dubenec nevydal. Částečnou pomoc ale slíbila policie.

„Ve zvýšené míře se zaměříme na dodržování sociálních předpisů řidičů kamionů, to znamená například na dodržování přestávek. Víme, že někdy se řidiči snaží těmto kontrolám vyhýbat právě přes silnice třetích tříd,“ uvedla Ivana Ježková, mluvčí Policie ČR, Královéhradecký kraj. Velichovky budou v souvislosti s nárůstem dopravy zase nepřetržitě měřit rychlost, v Dubenci v rámci zvýšení bezpečnosti plánují stavbu chodníků, na kterou chtějí dostat státní dotaci.

Video Kamiony zatěžují obce na Náchodsku
video

Kamiony zatěžují obce na Náchodsku