Podíly ČT2 díky MS v hokeji v uplynulém týdnu výrazně vzrostly

Praha - Podíly ČT2 na sledovanosti v uplynulém týdnu zejména díky hokejovému mistrovství světa výrazně vzrostly a přes celý den i v hlavním večerním čase překonaly hranici deseti procent, a to na úkor ostatních celoplošných stanic ČT1, Nova a Prima. Polovina z deseti nejsledovanějších pořadů ČT2 v minulém týdnu byly přenosy z hokejového šampionátu v Kanadě a dva z Ligy mistrů.

Dvacítku nejsledovanějších pořadů všech stanic ale opět odvysílala Nova, vyplývá to z údajů, které zveřejnila Asociace televizních organizací (ATO) na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.

Podíl ČT2 v hlavním večerním čase mezi 19:00 a 23:00 označovaném jako prime time stoupl o 4,9 bodu, tedy o více než polovinu ve srovnání s předminulý týdnem, na 12,1 procenta. To je zároveň nejvyšší podíl ČT2 v prime time od loňského květnového 19. týdne, v němž loni vrcholil předchozí světový šampionát v hokeji pořádaný v Rusku.

Ostatní stanice si v hlavním večerním čase pohoršily. Podíl Novy klesl o 3,3 bodu na 39,8 procenta, podíl Primy se snížil o devět desetin bodu na 15,4 procenta a ČT1 ztratila sedm desetin bodu a její podíl byl 21,6 procenta. Podíly ČT24 a ČT4 Sport klesly shodně o tři setiny, v prvém případě na 0,79 procenta, ve druhém na 0,62 procenta. Podíl programu Nova Cinema byl 0,29 procenta, což je o 11 setin méně než o týden dříve.

Co se týče podílů na celodenní sledovanosti, ČT2 si polepšila o 2,8 bodu na 10,1 procenta. Nova si pohoršila o 1,9 bodu na 37,8 procenta, ČT1 a Prima ztratily shodně čtyři desetiny bodu, podíl ČT1 byl 20,7 procenta, podíl Primy 16,5 procenta. Podíl ČT24 stoupl o 15 setin na 1,42 procenta, podíl ČT4 Sport se snížil o osm setin na 0,76 procenta a podíl Nova Cinema byl 0,29 procenta, tedy o desetinu nižší než o týden dříve.

Všech 20 nejsledovanějších pořadů v minulém týdnu opět odvysílala Nova. Nejvíce diváků starších 15 let vidělo úterní Televizní noviny, bylo jich asi 2,2 milionu. Na ČT1 byl největší zájem o sobotní pořad Trapasy, který zhlédlo téměř 1,2 milionu lidí.

Nejsledovanějším pořadem Primy v uplynulém týdnu byl další, úterní díl ságy Velmi křehké vztahy, na který si udělalo čas přes milion zájemců. Z nabídky ČT2 měl největší diváckou kulisu nedělní přenos utkání hokejového mistrovství světa mezi ČR a Ruskem, který sledovalo téměř milion příznivců hokeje.