Za lásku se musí bojovat. Hodinářův učeň představuje upoutávku

Hodinářův učeň představuje první upoutávku. Očekávaná pohádka, ve které hrají Viktor Preiss, Jaroslav Plesl, Václav Neužil, Jana Plodková či Miroslav Krobot, bude mít premiéru už v polovině srpna. Na trailer se můžete podívat již nyní.

Video Trailer připravované pohádky Hodinářův učeň
video

Trailer připravované pohádky Hodinářův učeň

Klasický, ale zároveň zábavný příběh vypráví o lásce, hamižnosti nebo lidské malosti, ale také šikovnosti a odvaze hodinářského učně Urbana. Ten na cestě za hodinkami, jež dokáží varovat před smrtí, musí překonat mnohé nástrahy, aby zachránil svou milovanou Lauru.

Režisérka Jitka Rudolfová, která k pohádce napsala také scénář, do ní obsadila řadu hereckých hvězd, mimo jiné Viktora Preisse, Jaroslava Plesla, Václava Neužila, Janu Plodkovou či Miroslava Krobota. Ústřední mladou dvojici si zahráli Michal Balcar a slovenská herečka Dana Droppová.

„Spolupráce s herci, jako je pan Preiss či Éva Bandor, kteří hrají mé filmové rodiče, pro mě byla obrovská škola. Učila jsem se od nich a sledovala jejich přípravu. Navíc mi oba ochotně radili. Skvělá zkušenost,“ svěřila se pohádková Laura a studentka herectví Dana Droppová.

Hlavní roli hodinářského učně a partnera Laury si zahrál již zkušenější Michal Balcar. „Stejně jako v každé pohádce i tady se pere dobro se zlem a já musím překonat spoustu překážek, abych získal svoji milovanou Lauru. A že za lásku stojí bojovat, je mi blízké i v reálném životě,“ dodává.

„Jsem přesvědčená, že filmová pohádka se dá vyprávět i bez prvoplánové podbízivosti a přeslazených klišé. V našem příběhu nechybí humor a komediální situace, které stojí zejména na absurditě zápletek. Pomáhají tomu i charaktery postav, jako je třeba zákeřná postava sudičky Lichoradky, která ráda kazí dílo svým svérázným bratrům Rodovojovi a Rodovítovi. Ti v příběhu figurují jako symboly dobra,“ říká režisérka Jitka Rudolfová.

Pohádka se natáčela během minulého roku například na Panské skále u Kamenického Šenova, na Luční boudě v Krkonoších, na zámku v Uherčicích u Znojma, v Mikulově nebo v Lednici a na dalších místech. Premiéra je naplánována na 15. srpna. Hlavním producentem filmu je společnost Evolution Films a mezi koproducenty patří také Česká televize.