Dinosauři tentokrát nevyhynou. Jurský svět chystá pokračování

Ještě větší a ještě nebezpečnější dinosaury se pokouší vyšlechtit v Jurském světě, pokračování Jurského parku. Honba za lákavější atrakcí pro návštěvníky se filmovým hrdinům nevyplatila, tvůrcům a producentům snímku ale ano. Jurský svět trhal při uvedení do kin návštěvnické rekordy a v trikových studiích se už klubou další všežravé dinosauří přírůstky. Společnost Universal Pictures totiž oznámila, že natočí pokračování.

Jurský svět vybudovali filmaři dvaadvacet let po prvním Jurském parku, v němž režisér Steven Spielberg nechal „vypěstovat“ prehistorická zvířata, která se následně vymkla kontrole. Diváci si je i přesto, že zamíchala na chvíli hierarchií potravního řetězce, zamilovali. Proto následovala další dvě pokračování, i když s menším úspěchem. Dinosaury na výsluní vrátil až právě Jurský svět. S tržbami 511,8 milionů dolarů (téměř 12,5 miliardy korun) se snímek stal historicky nejvíce vydělávajícím filmem za první víkend po premiéře.

Režisér a spoluscenárista kasovního trháku Colin Trevorrow bude režírovat i Jurský svět II. A nebude jediný z jedničky, kdo se do prehistorického safari vrátí. Počítat mohou diváci také s dalším jiskřením mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howardovou. Původní stvořitel filmového jurského parku Steven Spielberg se v titulcích opět objeví jako producent.

Druhý Jurský svět by se měl divákům otevřít v červnu 2018.