Režisér Sedláček dokončuje film Muži v říji

Mouřínov (Vyškovsko) - Nový snímek režiséra Roberta Sedláčka Muži v říji se odehrává v nevelké jihomoravské obci Mouřínov na Vyškovsku. Důležitou úlohu v příběhu hraje vábení jelenů. Podle režiséra jde o komedii a především film ze života.

Ve skutečném i filmovém Mouřínově končí silnice; Sedláček se spoluautorem scénáře a hercem Martinem Trnavským na tom založili zápletku filmu. Obyvatelé touží, aby jejich obec byla průjezdná a chtějí ke vsi připoutat pozornost tím, že v ní uspořádají mistrovství Evropy ve vábení jelenů. „Film je o vábení, jak přitahujeme k sobě druhé, jak klameme sebe sama i ostatní a jak v sebeklamech rádi žijeme,“ řekl Sedláček.

V roli jednoho z mouřínovských starousedlíků se po delší době objeví v českém filmu Jaromír Hanzlík. Ústřední trojúhelník postav ztvární Martin Trnavský, Jaroslav Plesl a Eva Vrbková, kterou dosud znali spíše návštěvníci brněnského Divadla Husa na provázku. V roli českého premiéra se objeví Igor Bareš, ministra zemědělství bude hrát Jiří Lábus a starostu Pavel Zedníček. „Pro mě je zajímavé sledovat rozdílné energie, například kontrast mezi klasikem českého filmu Jaromírem Hanzlíkem a alternativním hercem Petrem Vášou,“ řekl Sedláček.

Filmaři také natáčeli v Modré u Velehradu, Postoupek u Kroměříže a na zámku v Milovicích. Filmování skončilo minulý týden a snímek teď čeká střih a postprodukce. 

Režisér Sedláček se prosadil jako autor oceňovaných dokumentů, v roce 2006 představil svůj hraný debut Pravidla lži. Drama z odvykací komunity narkomanů získalo dva České lvy. Příští rok připravuje Robert Sedláček natáčení dokumentárního dramatu o Jiřím Čunkovi.

Muži v říji
Muži v říji