Zamíchejte Brechta-punk-kabaret-surrealismus a pornografii a dostanete Tiger Lillies

Praha - Britské hudební trio přijelo do divadla Archa představit nové album s provokativním názvem Sedm smrtelných hříchů. Tiger Lillies nevystupují v Česku poprvé. Skupinu zde provází pověst kultovní formace.

Počátkem 90. let vystupovali v žižkovských hospodách a malých pražských klubech. V minulém roce se zde objevili v podívané nazvané Mountains of Madness (Hory šílenství) se členem německých industrialistů Einsturzende Neubauten, basistou Alexandrem Hackem a americkou filmařkou Danielle de Piccioto.

Vůdčí osobností kapely je harmonikář, kytarista a zpěvák využívající kastrátskou hlasovou techniku Martyn Jacques. Jeho spoluhráči jsou bubeník a perkusista Adrian Huge a baskytarista, zpěvák a hráč na pilu Adrian Stout. Kromě syrové hudby jsou dalším poznávacím znakem kapely drsné až obscénní texty, v nichž Jacques popisuje prostředí londýnského podsvětí. Kapela vznikla v roce 1989 a dosud vydala přes dvacet alb.

 „Skvostné a naprosto fantastické! Nikde nenajdete úchylnější písně plné děsu a smutku,“ zhodnotil kapelu britský zpěvák Marc Almond.

„Je to vynikající muzika, která si hraje se vším a se všemi. Úžasný šraml,“ komentoval poslední vystoupení skupiny v Arše redaktor ČT Ota Svoboda.