Město Loket se stará o své přírodní divadlo

Loket - Přírodní divadlo v malebném zátiší hradu Loket čeká zásadní rekonstrukce. Radnici se podařilo získat z evropských fondů téměř 40 milionů korun. Diváky i herce čeká pohodlnější zázemí. Stavební práce by neměly narušit kulturní program, který je ovšem letos chudší o tradiční operní festival.

Jedno z nejkrásnější evropských přírodních divadel vzniklo v parku pod loketským hradem před deseti lety. Dřevěné pódium i sezení v hledišti je ale už značně zchátralé. V amfiteátru chybí vodovod a zázemí pro herce. Radnice proto rozhodla o kompletní rekonstrukci. „Jádro akce spočívá ve výstavbě šaten, sociálního zázemí i kanalizace, přístupové cesty a mostu,“ informuje starosta města Jaroslav Hlavsa.

Tradiční operní festival byl zrušen kvůli nezájmu sponzorů. „Snažíme se připravit operní program alespoň ve zkrácené verzi. Jedna tradiční Rusalka a komorní koncerty,“ upřesnil zástupce pořadatelského Loketského kulturního léta Jan Ježek.

Konkrétní podoba akce bude známa až ve druhé polovině května. Naopak jasno už je v rockových a folkových koncertech. Těch letos loketský amfiteátr zažije nejvíc v historii. Návštěvníci se mohou těšit na koncert legendární skupiny Saga z Kanady, dále na písničkářku Suzanne Vega, která bude mít koncert s Čechomorem, na konci léta vystoupí maďarská Omega.

Divadlo pod hradem bude i jednou ze zástavek evropského turné ruských Alexandrovců. Vystoupení už teď podle starosty vyvolává u obyvatel města rozporuplné reakce. „Barevné spektrum kapel, které tu vystupují, je od hnědé až po temně rudou, není doba na to, abychom zakládali nějaké komise,“ komentuje reakce starosta.

Hrad Loket
Hrad Loket