Kdo chytne zajíce, bude v klidu

Praha – V pražském Paláci Akropolis se dnes uskuteční první ze série stylových koncertů nazvaných „Songfest.cz – Rok zajíce 2011“, na kterém čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a jejich hosté oslaví příchod nového roku dle lunárního kalendáře. Na pódiu Song představí se svým Triem PUO – kytarista Vladimír Václavek, perkusionista Jaroslav Kořán, kontrabasista Petr Tichý a jako host perkusionista Tokhi – program asijských písní z nového alba „Malba hlasem – Nezpívám“, které v Paláci Akropolis za přítomnosti zpěvačky Radůzy také pokřtí.

Moderátorského žezla se opět ujme s šarmem a vtipem sobě vlastním Jaroslav Dušek, tentokrát společně s Pjér La Šézem – alias malá Vizita. Hosty v Paláci Akropolis jsou divocí bubeníci Létající koberec, japonská klavíristka Kayoko Zemanová a čínský bojový tanečník Qin Fei.

"Rok zajíce začíná 3. února 2011. Starobylá čínská pověst vypráví, že sedmý den před příchodem nového lunárního roku se bůh kuchyně vydává na cestu do nebeské říše, aby podal Nefritovému císaři zprávu o žití na Zemi a přinesl smrtelníkům požehnání do nového roku. Na toto symbolické setkání starého s novým navazuje i program festivalu. Po prudkém tygrovi se můžeme těšit na pozastavení. Rok zajíce znamená období míru a harmonie. Je to znamení intuice, citu, jemnosti a klidu, také trochu nerozhodnosti a tajemnosti,“ říká Feng-yün Song.

Video Rozhovor se Štěpánem Pavlíkem
video

Rozhovor se Štěpánem Pavlíkem

Rozhovor se Štěpánem Pavlíkem

UK2701

Reportáž Petra Viziny

Novinkou letošního ročníku Songfest.cz bude otevřené Fórum s tématem Velký horoskop aneb Co říká roku zajíce evropská astrologie, čínská Kniha proměn a mayský kalendář? Diskusní fórum na internetu povedou spisovatelka a psycholožka Daniela Fischerová, hlasová pedagožka a terapeutka, zpěvačka Feng-yűn Song a herec Jaroslav Dušek. K diskuzi se může přidat každý, kdo se zajímá o dění života.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Feng-yűn Song o.s., které se zaměřuje na aktivity podporující harmonické soužití a mezilidské porozumění mezi západními a východními kulturami a národy. Mezi jeho dlouhodobé cíle patří zároveň i podpora dialogu mezi minoritními skupinami cizinců a majoritní společností v hlavním městě Praha a celé České republice.

Další večery proběhnou 29. ledna v Městském divadle Český Krumov, 30. ledna ve Filharmonii Hradec Králové a 1. února ve Zlíně. Hostem v Českém Krumlově je pak soubor Jagalmay (Central Asian Music and Dance).

Akce začínají již v 16 hodin Barevným jarmarkem zaměřeným na zdravý životní styl a programem pro děti. Návštěvníci všech večerů se mohou také těšit například na orientální tanec, flamenco, tančírnu, čajovou degustaci a stylové občerstvení. Vstup od 16 do 18.30 hodin je zdarma pro všechny, platí se vstupné až na koncert, který začíná v 19 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma na celý večer. Vstupenky budou slosovány v tombole „Přichází zajíc“. Návštěvníci narození ve znamení zajíce (1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011) dostanou navíc speciální „zaječí dárek“.

Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
Více fotek
  • Jaroslav Dušek zdroj: Songfest http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2279/227803.jpg
  • Létající koberec zdroj: ArtsMarketing http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2279/227804.jpg