Napravený George Michael zahájí turné v Praze

Londýn/Praha - Britský zpěvák George Michael se po problémech vrací k hudbě. Turné Symphonica: The Orchestral Tour zahájí 22. srpna v Praze ve Státní opeře. Oznámila to dnes BBC, podle níž zpěváka na koncertní šňůře bude doprovázet symfonický orchestr. „Cítil jsem, že to je něco, co chci jako umělec udělat. Skutečně nemám zájem na tom, abych opakoval své minulé úspěchy,“ řekl novinářům sedmačtyřicetiletý zpěvák, který chce během turné odehrát 47 koncertů.

Vedle Prahy se Michael představí například také fanouškům v Paříži nebo Londýně. Tam chce také 6. listopadu odehrát speciální charitativní koncert ve prospěch nadace nedávno zesnulé hollywoodské hvězdy Elizabeth Taylorové.

V poslední době zpěvák neprocházel zrovna nejjednodušším obdobím. Loni v září byl odsouzen k osmi týdnům vězení za řízení pod vlivem drog a způsobení dopravní nehody. Ve vězení nakonec strávil téměř měsíc, zbytek trestu mu byl prominut.

„Po svých nedávných potížích jsem se cítil znovu nabitý energií,“ řekl bývalý člen dua Wham!, který dříve tvrdil, že turné z roku 2008 bude jeho posledním. „Myslím, že po hudební stránce bude tohle turné a album překvapivé, protože jsem k sobě nyní mnohem upřímnější,“ dodal.