Slash dostal hvězdu na chodníku slávy

Hollywood - Americký kytarista Slash, který se proslavil se skupinou Guns´n´Roses, má na hollywoodském chodníku slávy svou hvězdu. Její pořadové číslo je 2473. Slavnostní odhalení sledovaly stovky nadšených fanoušků. Charakteristické havraní vlasy a výstřední klobouk provokují fanoušky více než dvacet let. Slash si zakládá na specifickém držení kytary nízko u pasu a na koncertech ohromuje svými až patnáctiminutovými sóly.

Rocker Slash prodal se svými kapelami více než 100 milionů alb. Přestože s formací Guns´n´Roses dávno nehraje, přízvisko jejího nejlepšího kytaristy ho doprovází pořád. Jedno z největších ocenění v Hollywoodu se Slashovým jménem teď leží na bulváru pár kroků od slavného Hard Rock Café.

„Jsem součástí hollywoodské mašinérie už dlouho. Je to pro mě velká čest být oceněn. Chci všem moc poděkovat. Je to neuvěřitelné,“ uvedl během ceremoniálu Slash. Odhalení hvězdy se zúčastnili hudební producent Robert Evans, moderátor Jim Ladd i Slashův blízký přítel herec Charlie Sheen. Fanoušci se dočkali i krátkého koncertu.

Slash má hvězdu na chodníku slávy
Zdroj: EPA/Isifa

Když v polovině devadesátých let Slash opustil Guns´n´Roses, hostoval s hudebníky nejrůznějších žánrů, na čas zakotvil u kapely Velvet Revolver. Před dvěma lety vydal sólové album, které představil i v Česku. V současnosti hraje na světovém turné k desce Apocalyptic Love společně se zpěvákem Mylesem Kennedym z kapely Alter Bridge.

Hollywoodský chodník slávy příští rok dále poroste. Bulvár se rozšíří mimo jiné o hvězdy herečky Hellen Mirrenové, režiséra Rona Howarda a posmrtně zpěvačky Janis Joplinové.

Video Reportáž Evy Spáčilové
video

Reportáž Evy Spáčilové